Euroopa rahvuste karika võit Hispaaniale

Foto: EGL

Täna lõppes Sotograndes Euroopa rahvuste karika turniir, kus meestes võttis 14-aastase vaheajal järel võidu Hispaania meeskond. Hispaania edestas teiseks tõusnud Inglismaad kogunisti 22 löögiga ning tihedas konkurentsis näpsas teiste eest kolmanda koha Itaalia meeskond. Naistes kuulus võit Saksamaale, kes edestas Tšehhi naiskonda kahe löögiga ning Hispaaniat neljaga.

Individuaalses arvestuses läks meeste klassis parima selgitamiseks vaja play-offi. Avapäevast alates juhtinud hispaanlase Jaime Montojo Fernandezi (WAGR 251) püüdis kinni meeskonnakaaslane Luis Masaveu (176). Mõlema mehe nelja päeva skoor oli täpselt par. Kolmandal lisarajal kindlustas ca 13 meetrise birdie puti abil endale võidu Montojo Ferndandez. Kolmas koht kuulus taanlasele Hamish Brownile (+2).

Naistes oli parim Helen Briem (Saksamaa, WAGR 70), kelle võidutulemus +5 (74, 73, 76, 70). Briem suutis eelmisel aastal võita nii Saksamaa löögimängu kui ka rajamängu meistrivõistlused. Lisaks kuulus talle European Young Mastersi ehk kuni Euroopa kuni 16-aastaste meistrivõistluste esikoht.

Eestlastest mängis viimane päev parima ringi Ralf Johan Kivi, kes sai kirja 76 lööki ning tõusis tabelis kaheksa kohta. Lõppkohaks 58. koht ringide 85, 79, 80 ja 76 abil, mis andis kokku +32. Richard Teder sai täna samuti kirja oma parima ringi 79, mis tõstis teda kaks kohta 68. positsioonile. Richardi ringid 84, 81, 84 ja 79 andsid kokku +40. Rauno Pikk mängis viimasel päeval 82 lööki ning kokku talle 72. koht. Tema mänguringid olid 89, 80, 81 ja 82, mis teeb kokku +44. Kahe löögi ja kohaga jäi temast maha klubikaaslane Ruut Kangust, kelle viimase päeva ring oli 84. Eelmise päeva ringid olid Kangustil 79, 85 ja 86. Tulemused 

Meeskondlikult jäime seekord 18. kohale. Austriale võtsime ka viimasel päeval kolm lööki järgi, kuid paraku kokkuvõttes olid nad meist siiski kolm lööki paremad. Pikem mängijate ja treeneri kommentaar juba homme.