Euroopa Rahvuste Karikal avapäev seljataga

Foto: EGL

Täna algas Sotograndes, neli päeva kestev Euroopa Rahvuste Karika turniir, kus 15. meeskonna konkurentsis ka Eesti meeskond. Tuulistes ja keerulistes oludes, kus vaid üks mängija suutis miinusmärgiga tulemuse mängida, tegi individuaalselt parima tulemuse täna eestlastest Kevin Christopher Jegers, kes tulemusega 76 lööki (+4) jagab 21. kohta. Viies koht on näiteks vaid kahe löögi kaugusel. Kevini saldos täna 3 birdiet ja mõlemad pooled stabiilsed 38 lööki. Carl Hellat alustas küll veidi rabedalt, kuid mängis teise poole välja par-i ning lõpetas tulemiga +5, mis annab 30. koha jagamise. Korralikku mänguringi oli tegemas kuni viimase nelja rajani ka Joonas Juan Turba, kes paraku viimasest neljast rajast kolmel andis kõvasti kätte võideldut ära (neil kolmel rajal kogunisti +8) ning kokku tema tulem +11.  Mattias Varjuni avapool oli samuti tagasihoidlik, kuid teisel mäng paranes silmnähtavalt ning kokku temal täna +13. Liidripositsiooni haaras täna -1 kirja saanud šotlane Kieran Cantley. Tulemused.

Meeskondlikult paikneme avapäeva järel 14. kohal (+20), kuid näiteks vaid ühe löögiga edestab meid Rootsi ja kahe löögiga valitsev maailmameister Taani. Juhtimas on Iirimaa tulemusega (+6) ning ühe löögiga jäävad maha Šotimaa ja Holland.

Kevini kommentaar avapäevale: „Mäng oli väga stabiilne, suutsin tii pealt palli igal rajal ilusti mängu panna. Kōige rohkem vedas mind täna alt raua mäng, mis varasemalt on olnud minul kõige kindlam osa minu mängus. Lähimäng oli võrreldes varasemate aegade kõvasti paremaks läinud. Aga muidu olen esimese ringi üle väga rahul ja loodan igapäevaga järjest paremat skoori mängida.“