Eurooplaste triumf

Foto: Ray Acevedo, USA Today Sports/Scanpix

PGA Touri värske hooaeg toob aina uusi ajaloolisi saavutusi. Kui eelmisel nädalal tekitas furoori 20-aastane Nick Dunlap, kes üle 33 aasta esimese amatöörina turniirivõiduni jõudis, siis läinud nädalavahetusel sai Tour uue ja huvitava taustaga võidumehe – mõningase reservatsiooniga võiks isegi öelda, et uue võitjariigi, vähemalt Touri tänapäevast struktuuri arvestades. Täistabamuseni jõudis oma esimest täishooaega mängiv 31-aastane prantslane Matthieu Pavon – seni ainsa prantslasena oli turniiri võitnud Arnaud Massy 1907.aastal ja on ilmselgelt üleliigne öelda, et see oli hoopis teine aeg ja teine Tour.

Pavon pääses Tourile tänu mullu novembris DP World Tour Championshipil saadud viiendale kohale. Viimasel päeval neli birdie’t järjest löönud Pavon tõusis World Touri üldjärjestuses 15ndaks ja napsas tänu sellele viimase PGA Touri kaardi otse taanlase Rasmus Hojgaardi nina eest. Läinud nädalavahetusel napsas Pavon viimase raja birdie’ga esikoha Rasmuse kaksikvenna Nicolai nina eest.

Californias mängitud Farmers Insurance Open kujuneski Euroopa mängijate jõudemonstratsiooniks. Pikka aega olid jooksvas tabelis lausa neli esimest eurooplased. Pikalt juhtinud sakslane Stephan Jaeger patustas viimasel päeval nelja bogey’ga ja langes lõpuks kolmandaks. Viimase päeva 74 langetas belglase Thomas Detry neljandalt kohalt 20ndaks. Esikümnesse mahtus veel Ludvig Aberg ning esmakordselt õnnestus cut läbida debüüthooaega tegeval soomlasel Sami Välimäkil, kes küll viimase päeva 75-ga esikümne konkurentsist 43ndaks langes.

Tulemused

Hooaeg jätkub Californis Pebble Beach Pro-Am turniiriga – just seal peaks profidebüüdi tegema ka Nick Dunlap. Hooaja avab ka norralane Viktor Hovland.