Fantastiline Rahm võitis jälle

Los Angelese lähistel mängitud kõrgetasemelise Genesis Invitationali võitis ei keegi muu kui hispaanlane Jon Rahm, kellele see oli viies võit viimasest üheksast turniirist. Kokku oli see talle PGA Touril kümnes esikoht, millega Rahm tõusis hispaanlaste seas paremuselt teiseks, möödudes Severiano Ballesterosest (Sergio Garcia – 11). Ühtlasi tõusis Rahm taas maailma esinumbriks.

Erakordselt põnevaks kujunenud turniiri asus kahe päeva järel juhtima kohalik täht, oma kuuest turniirivõidust koguni neli koduosariigis Californias saanud Max Homa. Vaid löögiga kaotasid Rahm, Keith Mitchell ja Lee Hodges. Kolmanda päeva 65 viis Rahmi liidriks, ent viimasel päeval suutis Homa hispaanlasele kõva konkurentsi pakkuda. Otsustavaks said kaks hiilgavat sooritust, mille Rahm tegi pühapäeva 14. ja 16. rajal. Video.  Video.

Kolmanda koha saavutas Patrick Cantlay, neljas oli pärast seitsme kuu pikkuseks veninud vigastuspausi tugeva comebacki teinud (viimasel päeval lausa -7 ehk päeva parim) Will Zalatoris.

Rahm on nüüd läbinud cut’i 24 turniiril järjest – see on pikim käimasolev seeria. Tiger Woodsi rekordini – 142 – on siiski veel mitu aastat minna.

Maailma kuulsaim golfimängija omakorda tegi just sel nädalavahetusel oma esimese turniiri pärast pikemat pausi. 47-aastase Woodsi esituses oli nii hiilgavaid hetki  kui ka üllatavaid apsakaid. Lõpuks -1 ja 45. koht. Turniiri võõrustajana oli aga just tema see, kes karika ja mõttelise teatepulga uuele valitsejale üle andis.

Kui sel turniiril võitlesid esikoha pärast jooksva hooaja edetabeli (Fedex) kaks esimest, siis OGWR edetabeli kaks esimest – Scottie Scheffler ja Rory McIlroy – võistlesid seekord tase allpool. Lõpuks jagas Scheffler 12. ja McIlroy 29. kohta. Tulemused

Tour jätab nüüd mõneks ajaks Californiaga hüvasti. Sel nädalal võisteldakse juba Floridas The Honda Classic’ul, kus mullu võitis austerlane Sepp Straka. Selle turniirivõiduga sai Strakast esimene austerlane, kes kunagi PGA Touril võitnud.

Läinud nädalavahetusel tegi taas ajalugu 65-aastane Bernhard Langer, kes saavutas veteranide Champions Touril oma 45. esikoha – enamat ei ole suutnud keegi (sama palju ka Hale Irwin). Meenutagem, et just Langer kerkis 1986. aastal esimeseks profigolfi ametlikuks maailma esinumbriks.