Finaalturniiri võit Rahmile. Hooaja parim McIlroy

Foto: Martin Dokoupil, AP/Scanpix

DP World Touri (küll sooviks kirjutada European Touri aga austame sponsorit) finaalturniiri etapp peeti taas Dubais. Jumeirahi golfikompleksi Earth Course väljakul peetud turniiril võidutses Jon Rahm, kelle võidutulemuseks oli -20. Tyrell Hatton ja Alex Noren kaotasid kahe löögiga ning Rory McIlroy neljaga. Võiduga teenis Rahm veidi alla 3 miljoni euro ning jõudis teha juba märkuse, et sellise turniiri võitmise puhul on naljakas mitte tõusta maailmaedetabelis, kus ta hoiab hetkel viiendat positsiooni. Tulemused https://www.europeantour.com/dpworld-tour/dp-world-tour-championship-dubai-2022/results?round=4

Hooaja üldvõit aga kuulub maailma esinumber Rory McIlroyle, kellele see on neljandaks võiduks. Varasemad pärinevad aastatest 2012, 2014 ja 2015. Teiseks jäi hooaja kokkuvõttes Uus-Meremaa golfar Ryan Fox ning kolmas oli Jon Rahm. Poolakas Adrian Meronk, kes finaaletapil sai jagatud seitsmenda koha, lõpetas hooaja kokkuvõttes kaheksandal positsioonil. McIlroyst rohkem hooaja võite omavad veel vaid Colin Montgomerie, kel kirjas 8 ning Seve Ballesteros, kel 6 võitu.

McIlroy aastat võib päris imeliseks pidada. Lisaks European Touri hooaja kokkuvõtte võidule võitis ta ka FedEx Cupi ja ka Byron Nelsoni nimelise auhinna. Kirsiks tordil ka maailma edetabeli liidriks tõusmine. Puudu jäi täiuslikkust hooajast vaid mõni majori võit.

Kaua puha DP World Tourist pole võimalik. Uus hooaeg algab juba uuel nädalal, kui korraga peetakse kaks turniiri. Joburg Open peetakse Lõuna-Aafrikas ning Austraalias mängitaks välja Fortinet Australian PGA Championship.