Fleetwood kaitses tiitlit

Foto: www.nedbankgolfchallenge.com

Inglane Tommy Fleetwood kaitses Nedbank Golf Challenge tiitlit võites ühe löögilise eduga Ryan Foxi ees. See oli 31-aastasele Fleetwoodile kuuendaks European Touri etapi võiduks, eelmine pärines samalt turniirilt kolm aastat tagasi. Tiitlikaitsmine sellise vahega sai võimalikuks tänu sellele, et kahel aastal järjest jäeti turniir ära Covidi tõttu. Tulemused 

Fleetwood, Fox ja Shubhankar Sharma mängisid viimasel päeval kolmekesi koos, kuid ei alustanud liidritena viimast päeva vaid olid tagantpoolt kolmas jälitajate kolmik. Liiderkolmiku Rasmus Hojgaardi, Thomas Detry ja Branden Grace ning ka teise kolmiku Thriston Lawrence, Luke Donaldi ja Christiaan Bezuindenhouti mäng lagunes siiski viimasel päeval ning nii jagasid esikolmiku kohad hoopis tagantpoolt tulijad. Pärast 14-rada oli seis Fleetwoodi eagle järel viigis ning ka 15-rada mängisid kõik kolm par-id ning viik püsis. Juhtuma hakkas 16-rajal, kui Sharma sattus par-3 peal punkrisse ning sai kirja bogey. Fleetwoodi löök jäi küll lühikeseks veidi, kuid par-i päästis ta siiski ära ning kuna Fox ei suutnud ka kahe puti par-ist enamat jätkus viik kahe mehe vahel. Sharma sattus ka 17-rajal avalöögi järel punkri, lühikeseks löödud järgmise järel lõi küll super kolmanda löögi, kuid lühike putt paraku ei kukkunud ja teine bogey järjest tähendas India mängijale suurest mängust välja langemist. Fleetwood lõi teise löögi küll veidi üle griini, kuna veidi takistasid tal ka puud pali kõrgele tõstmast, kuid tegi taas fantastilise chipi ja päästis kergelt par-i. Fox, kes oli löönud küll päeva draivi jäi lühikesel lähestumislöögil ettevaatlikuks ning seega liiga head birdie võimalust ei omanud ja leppis ka par-iga. Ilmselt oma rolli mängis ka hetkega väga tuuliseks ja külmaks muutunud ilm, mis trikitas viimasel päeval mitmel korral ja korra äikeseohu tõttu oli mäng korra varem ka peatatud. Viimasel rajal avasid kaks liidrit mõlemad puu-3ga kuid Foxi löök ebaõnnestus ja jäi nii lühikeseks, et sealt polnud võimalik griini rünnata. Fleetwood väga pikk birdie putt läks küll ülinapilt mööda, kuid Fox ei suutnud par-i siiski päästa ning nii sai Fleetwood võidupisara valla lasta.

Järgmisel nädalal peetakse aga DP World Touri finaalvõistlus Dubais, kus jagatakse raha 10 miljoni dollari jagu.

Nädal hiljem alustatakse aga juba uue hooajaga, kui samal ajal mängitakse avaetapp nii Austraalias kui ka Lõuna-Aafrikas. Nädal hiljem mängitakse samuti kahes samas riigis ning seejärel kolmandal nädalal vaid Lõuna-Aafrikas. Enne aastavahetust peetakse viimane võistlus aga Mauritusel, mis järel tehakse kuu ajaline paus enne kui mängitakse neli etappi järjest Araabia Ühend Emiraatides.