Gloveri elu parim suvi jätkus võiduga Memphises

Foto: Gregory Shamus, Getty Images/AFP/Scanpix

Peagi 44-aastaseks saav Lucas Glover on sel suvel elu parimas vormis. Alles nädal tagasi PGA Touri põhihooaja viimase võistluse võitnud vanameister (20. hooaeg tippseltskonnas) alistas ööl vastu esmaspäeva FedExCup play-offi avavõistluse St.Jude Championshipi lisarajal Patrick Cantlay.

Glover on viimasest kuuest võistlusest koguni viiel lõpetanud kuue parema hulgas. Ta on esimene mängija sel aastal, kes saavutanud esikoha kahel nädalal järjest (viimati mullu Tony Finau) ning esimene mees pärast Tiger Woodsi (2005), kes võitnud järjest põhihooaja viimase turniiri ja kohe sinna otsa ka play-off turniiri. Mõelda vaid, alles kaks nädalat tagasi oli Glover FedExCup pingereas 112.kohal (play-offi lubatakse 70 parimat), tõusis eelmise nädala esikohaga 49.kohale ja nüüd juba neljandaks, suure kolmiku – Rahm, Scheffler, McIlroy – järel. OWGR edetabelis kerkis ta 53.kohalt 30ndaks. Nii kõrgel oli ta viimati 2010.aastal, aasta pärast US Openi võitmist. Tänavune hooaeg on esimene, mil kunagi kõrgelt hinnatud noormängija on võitnud rohkem kui ühe turniiri. Kokku oli see võit talle karjääri kuues.

Glover teenis esikohaga 3,6 miljonit dollarit, karjääri jooksul on auhinnaraha kogunenud üle 34 miljoni.

Viimast (ka eelviimast) päeva liidrina alustanud Glover ei suutnud pühapäeval kaua edu hoida. Ebaõnnestumisi ei olnud, kuid ka birdie’sid mitte (esimese 15 rajaga üks birdie ja üks bogey). Samal ajal lähenes tagant hirmsa hooga play-offide kuningas (viimasest viiest play-off turniirist lausa kolm võitu!) Patrick Cantlay. Viimast päeva kuuendalt kohalt alustanud Cantlay lõi pühapäeval kuus birdie’t ja kerkis korraks ka liidriks. 16.raja birdie tõi Gloveri esikoha-konkurentsi tagasi, ent eelviimase raja ebaõnnestunud avalöök tõi tänavuse play-offi vanuselt teisele mehele halle juukseid kõvasti juurde. Siiski suutis ta keerulises olukorras par’i päästa ning viimasel rajal ka viigi kindlustada.

Lisarajal virutas Cantlay juba avalöögil palli tiiki ja sellega oli asi otsustatud.

Kolmandat kohta jäid jagama britid Tommie Fleetwood (ilmselt maailma parim PGA Touri esikohata mängija hetkel) ja Rory McIlroy, viies oli pühapäeva teiselt kohalt alustanud Taylor Moore. Keskpäraselt käis kahe superstaari käsi. Scottie Scheffler jagas 31., Jon Rahm (avapäev +3) 37.kohta.

Tulemused

Sel nädalal koguneb FedExCup arvestuse top50 Illinoisi osariigis, kus mängitakse BMW Championship. Kahel viimasel aastal võitis turniiri Cantlay.