Golfi EM Jõelähtmel: favoriit rebis liidrile järele

Esmakordselt Jõelähtmel toimuvatel Golfi Euroopa Meistrivõistlustel naistele kolmanda võistluspäeva järel on jätkuvalt liider hispaanlanna Noemi Jimenez 209 löögiga (-7). Tugeva mänguga parandas oma kohta ka võistluse favoriit Céline Boutier, asudes teisel kohal 211 löögiga (-5). Eesti naistest oli täna taaskord parim Mari Hütsi. Finaalpäeva võistlejate hulka ükski eestlane ei jõudnud.

Kolmandal võistluspäeval läbis cut´i ehk pääses finaalpäevale 64 naist, kes alustavad homme hommikul heitlust Euroopa parima naisgolfari tiitli nimel. Tänase liidrikoha võttis taas enda kätte hispaanlanna Noemi Jimenez, kes juhib teisel kohal asuva Céline Boutier’ ees kahe löögiga. Jimenez sõnul mängis ta täna taaskord kindlalt ega teinud palju vigu. “Usun, et võin homme võita, kui mängin oma mängu,” lisas hispaanlanna. Siiski on tema sõnul EMi tase tugev ning praeguse esikümne hulgas on võidukonkurente mitmeid.

Liider Noemi Jimenez

Maailma ranking’us neljandat kohta hoidev prantslanna Céline Boutier parandas täna oma mängu ning asub finaali eel 211 löögiga (-5) teisel kohal. Boutier lubas homses finaalis mängida agressivsemalt ning teha võimalikult palju birdie’sid ehk mängida tublisti alla raja par’i. Võistluse kolmandal päeval ei olnud kaugel ka uus väljakurekord. Boutier kordas tänase 67 löögiga kolmapäeval püstitatud uut naiste väljakurekordit Jõelähtmel.

Finaalpäevale Eesti naisgolfarid ei jõudnud. Eestlaste parim Mari Hütsi lõpetas 128. kohal 244 löögiga (+28). Hütsi sõnul lootis ta täna paremaid tulemusi. “Lähimäng oli täna parem, aga võinuks mängida pingevabamalt,” lisas Hütsi. Teise tulemuse Eesti naistest tegi Merlin Palm, saavutades 131. koha 251 löögiga (+35). Palm, kes pärast pooleteiseaastast käevigastusest tingitud pausi taas võistlusrajal oli, hindas tänast rada raskeks “Tuul keerutas ja green’id olid kavalad. Lipupositsioonid olid raskete kohtade peal,” selgitas ta. Annika Meos oli 133. kohal, Liis Kuuli lõpetas 135. kohaga ja Alice Andressoo 136ndana.

Homsel finaalpäeval antakse start kell kaheksa hommikul. Liidrid alustavad pingelist võistlust keskpäeval, mis tipneb auhinnatseremooniaga õhtupoolikul kella viie ajal. Finaali vaatama on oodatud ka pealtvaatajad, kes pääsevad võistlusele tasuta.

Teise võistluspäeva paremusjärjestus: 1. Noemi Jimenez (-7); 2. Celiné Boutier (-5); 3. Luna Sobron (-4); /…/128. Mari Hütsi (+28); 131. Merlin Palm (+35); 133. Annika Meos (+38); 135. Liis Kuuli (+41). 136. Alice Andressoo (+43);

Võistluste tulemused on reaalajas jälgitavad siit: http://www.europeangolf.ee/eng/results

23.–26. juulini Jõelähtme golfiväljakul (Estonian Golf & Country Clubis) toimuvatest Golfi Euroopa Meistrivõistlustest naistele võtab osa 139 võistlejat 26 riigist. Pealtvaatajad on Jõelähtmele oodatud kõigil võistluspäevadel. Sissepääs võistustele on tasuta (lisainfo: www.golf.ee). Täpne ajakava:http://europeangolf.ee/eng/the-2014-championship/programme. Finaalpäevast teeb otseülekande Delfi TV.