Golfi EM Jõelähtmel: hispaanlannade duelli võitis uue raja rekordiga Luna Sobrón

Jõelähtmel toimunud Golfi Euroopa Meistrivõistlustel naistele võitis 64 Euroopa parima naise seas toimunud finaalis 278 löögiga (-10) Luna Sobrón, kes mängis välja ka uue Jõelähtme rajarekordi tänase 66 löögiga. Teiseks jäi kahe päeva liider Noemi Jimenez. Kolmandaks koha saavutas Céline Boutier. Võitja selgitati välja play-off’is.

Võistluste finaalpäev pakkus põnevat vaatamist kuni viimaste löökideni välja ning võitja otsustati alles play off’is. 18. ehk viimasele rajale läks liidri kohal Noemi Jimenez (WAGR 9), kellest jäi ühe löögiga maha tema kaasmaalane Luna Sobrón (WAGR 30). Sobrón alustas viimast rada väga pika ja suurepärase avalöögiga, kuid rada lõpetati võrdse tulemusega. Seega otsustati võitja hispaanlannade pikas duellis play-off’is, kus võitja selgitamiseks oli vaja kaheksat rada. See esineb golfimaailmas harva.

Luna Sobron

Võitja jäi oma tänase mänguga väga rahule. “Mängisin täna väga head mängu. Mulle on ka suur au, et suutsin teha raja rekordi,” ütles Luna Sobrón. Napilt teiseks jäänud Noemi Jimenez kiitis esikoha võitnud Sobróni mängu. Jimeneze sõnul ei osanud ta arvata, et võitja selgitamiseks läheb vaja pikka play off’i. “Mängisime täna mõlemad hästi, aga keegi pidi võitma,” lisas Jimenez.

Võistluste kõrgeima ranking’uga (WAGR 4) mängija prantslanna Céline Boutier püsis esikohakonkuretsis kuni viimase rajani, kuid lõpetas 3. kohaga. Tiitlikaitsja Emily Kristine Pedersen lõpetas võistluse alles 14. kohaga, tehes tulemuseks 289 lööki (+1) ning seekord medalikonkurentsi ei sekkunud. Esimese päeva liider ja rajarekordi omanik hispaanlanna Nuria Iturrios viimasel päeval oma mängu korralikult käima ei saanud ja lõpetas finaalpäeva tulemusega 294 lööki (+7), mängides oma edu täielikult maha. See tulemus andis talle alles 35. koha.

Estonian Golf & Country Clubi (EGCC) juhataja Hanno Krossi sõnul pakkus finaalpäev maailmatasemel golfivaatemängu. “See võistlus on aastatepikkuse  töö kulminatsioon. Oleme selleks valmistunud aastaid. Mul on väga hea meel, et oleme viimase nelja päeva jooksul näinud ka rajarekordeid.” Krossi hinnangul olid mõlemad mängijad võitu väärt. “Olime tunnistajaks harukordsele võistlusele, kus võitja selgitamiseks läks vaja kaheksat rada. Eelmisel aastal mängiti maailmas ainult üks võistlus, kus mängiti play off’is läbi üheksa rada,” kommenteeris ta hispaanlannade duelli.

Finaalpäeva paremusjärjestus: 1. Luna Sobrón (-10); 2., Noemi Jimenez (-10); 3. Celiné Boutier (-6);

23.–26. juulini toimusid esmakordselt Jõelähtme golfikeskuses, mis on kolmel korral valitud Euroopa parima saja väljaku hulka (Estonian Golf & Country Clubis). Golfi Euroopa Meistrivõistlustest naistele, kust võttis osa 136 võistlejat 25 riigist. Eestit esindas viis naisgolfarit: Mari Hütsi, Annika Meos, Merlin Palm, Alice Andressoo ja Liis Kuuli.

Võistluste lõplik paremusjärjestus: http://www.europeangolf.ee/eng/results