Golfi EM naistele: avapäeva järel juhib hispaanlanna

 

Kolmapäeval, 23. juulil alanud ja laupäevani kestvatel Golfi Euroopa Meistrivõistlustel naistele alustas edukalt Nuria Iturrios tulemusega (-5). Iturrios kordas ka 67 löögiga praegust meeste poolt Jõelähtmel mängitud kehtivat rajarekordit. Eesti naistest oli parim Mari Hütsi, kes on avapäeva järel 117. kohal ja lõpetas seisuga (+8) ja 80 löögiga.

Hispaanlanna Nuria Iturriose sõnul on käesolev võistlus tema jaoks väga olulise tähtsusega ning ta on oma esimese päeva tulemusega rahul. “Homme on uus päev ja kõik algab otsast peale. Loodan, et läheb sama hästi nagu täna. Lähen mängima oma mängu,” lisas Iturrios.

Üks võistluse favoriite ja hetkel maailma ranking’us 4. kohal olev Céline Boutier lõpetas esimese võistluspäeva teisena (-2). Taanlane Emily Kristine Pedersen, kes on eelmise aasta EMi võitja, viibib avapäeva järel 6. kohal 70 löögiga.

Eestlaste parimana lõpetanud Mari Hütsi viibib avapäeva järel 117. kohal. Mari alustas võistlust hästi ja kogus esimesel 9 rajal tulemuse +2. Teisel poolel tuli eksimusi rohkem, mängides neljasel paril 2 lööki (double boggy) üle, mis tähendas teise poole järel lõpptulemusena seisu +8.

Eesti naiskonna treeneri Enrico Villo sõnul on Jõelähtmel toimuv võistlus meie naisgolfaritele hea proovikivi. “Tüdrukud saavad siit väga hea rahvusvahelise võistluse kogemuse. Vaatame, mis järgnevad päevad toovad,” ütles Villo. EMil võistlevate naiste taset hindas Villo tugevaks. “Avapäeva järel esimesel kohal olev hispaanlanna Nuria Iturrios näitas täna väljakul golfi kõrgtaset, korrates ka praegust Jõelähtmel 2010. aastast kehtivat meeste rajarekordit.”

Esimese võistluspäeva paremusjärjestus: 1. Nuria Iturrios (-5); 2. Céline Boutier (-4); 3. Noemi Jimenez (-4); 4. Mathilda Cappeliez (-4); 5. Silvia Banon (-4); …, 117. Mari Hütsi (+8); 72. 122. Annika Meos (+9) 1. 127. Merlin Palm (+9); 132. Alice Andressoo (+13); 136. Liis Kuuli (+18)

Võistluste tulemused on reaalajas jälgitavad siit: http://www.europeangolf.ee/eng/results