Golfiaasta algas suure pauguga Havail

Foto: Matt York, AP/Scanpix

2023. aasta esimene PGA turniir, Sentry Tournament of Champions, lõppes pisemat sorti sensatsiooniga. Endise maailma esinumbri, mullu samal turniiril teiseks tulnud ja praegu OGWR edetabelis viiendat kohta hoidva Jon Rahmi võitu mistahes turniiril üllatuseks pidada on kahtlemata kummaline, ent asjaolusid arvestades oli see lausa ime.

Pärast kolme võistluspäeva oli 25-aastase Collin Morikawa edu kuus lööki. Ei ainsatki bogey’t, 64-66-65 – küllap arvasid kõik huvilised ja asjatundjad, et sel tasemel mängumehe jaoks on edasine vaid vormistamise küsimus. Ka neljanda päeva algus ei ennustanud midagi muud. Aga paraku sai reegel – Touril ei maksa midagi eeldada – taas kinnitust. Viimase päeva 14. rajal tuli esimene, järgmisel teine ja kohe kolmaski bogey. Samal ajal kogus Rahm, kes päeva esimesel rajal ebaõnnestus ja kaotas Morikawale juba üheksaga, aina pöörasemat hoogu. Viis birdie’t päeva esimeses pooles, veel kolm radadel 12.-14., seejärel eagle 15. rajal ja kõige krooniks veel üks birdie viimasel rajal tähendasid 63-löögilist viimast päeva ja hiilgavat võitu koos 2,7 miljoni dollarilise auhinnatšekiga.

Morikawa aga läks ajalukku kui üheksas mees PGA Touri ajaloos, kes viimase päevaga kuue-löögilise edu maha mänginud. Nimekamatest on samasuguse „rekordiga“ hakkama saanud Greg Norman 1996.aasta Mastersil ja Scottie Scheffler mullusel Tour Championshipil.

Tulemused 

Hooaeg jätkub Havail Sony Openiga, kus mullu võitis Hideki Matsuyama.