Golfijumal polnud täna eestlane

Täna õhtul võinuks me rääkida teisest meesgolfarist, kes USA pinnal võitnud turniiri, kuid paraku Mattias Varjun pidi leppima teise kohaga, kaotades võitjale ühe löögiga. Carl Hellati lõppkohaks jäi aga jagatud kaheksas koht. Aga kõigest lähemalt.

Enne otsustavat ringi Little Rock Invitationali turniiril jagas Mattias Varjun kolmandat kohta ning temast ees olid vaid ameeriklane Ryan Dupuy ja rootslane Hugo Hellman. Meeste koondise kapten mängis otsustavat päeva Chenal Country Clubis (väljaku disainer maailmakuulus Robert Trent Jones Jr) koos liider Dupuy ja eestlasega sama skoori omava Brantley Scottiga. Milliseks võitluseks see kujunes, kus kokku vahetus liider oi-oi kui paljudel kordadel. Varjun alustas avarajal birdiega ning tõusis Dupuy ja Hellmaniga turniiri juhtima. Hellman tõsi alustas 10ndalt rajalt ning kuna tegi kolmandal (ehk 12.) rajal bogey ja kaks rada hiljem double bogey langes kõrgest mängust välja. Teisel rajal sai Varjun kirja par-i ning kuna Dupuy eksis pääses Varjun löögiga ette. Ameeriklane vastas birdiega ja viigistas taas seisu. Avapoolel tegi siiski Dupuy kokku kolm bogey ja Varjunil ei lipsanud ühtegi eksimust sisse ning nii oli pärast kaheksandat rada eestlase eduseis parimal hetkel kolm lööki. Üheksandal rajal sai Varjun kirja küll birdie, kuid vastane suutis teha eagle ja alustas sel hetkel ka spurti või teisest küljest hakkas Varjun veidi järgi andma. Kui avapoolel sai Niitvälja Golfiklubi kasvandik kolme birdie abil kirja -3, siis paraku teisel poolel lisandus kahele birdiele ka viis bogey. Kõige valusam eksimus tuli viimasel rajal, millele saabuti viigiseisul. Dupuy viimasel augul sai kirja par-i ning nii kuulus ühe löögiline edu ameeriklasele. Mõlemad said täna kirja 72 lööki. Kokku Dupuy -8 (69, 67, 72) ja Varjun -7 (68, 69, 72). Võistkondlikult pidi eestlane samuti leppima teise kohaga, kuna VCU pidi täna endast mööda laskma eilse järel kolmandat kohta hoidnud Southern Mississippi ülikooli. Vahe võitnud meeskonnaga jäi lõpuks neli lööki. Turniiri favoriit, Golfstati ränkingus NCAA I divisjoni 30. meeskond, koduväljaku eelist kasutanud Little Rock leppis alles kuuenda kohaga. Tulemused

Carl Hellat mängis samal ajal aga turniiri PGA Touri väljakul ning jagas enne otsustavat ringi viiendat kohta. Turniir Copperhead Championship toimus Innisbrook Resortsis,  Copperhead Coursel, kus peetakse PGA Touri etapp alates 2000. aastast. Alates 2014. aastast kannab PGA Touri etapp nimisponsori järgi nime Valspar Championship ja viimasel kahel aastal on turniiri võitnud Sam Burns. Tagasi aga Hellati võistluse juurde tulles. Kahjuks andis eestlane viimane päev veidi järgi ning kogutulemus +1 (71, 69, 74) tähendaks lõpptabelis kaheksanda koha jagamist. Turniirivõidu jagasid Ecuadori esindaja Felipe Garces Garzon ja inglane Matt Millar, kes mõlemad said kirja lõpptulemuseks -6. Hea viimase ringi najal (68) tõusis Hellatist mööda, viiendat kohta jagama, Soome amatöörgolfi esinumber Elias Haavisto. Võistkondlikult sai Hellati uus ülikool Saint Leo jagatud neljanda koha. Esikoht kuulus Lee Universityle ning teiseks platseerus West Florida, kes on Golfstati järgi NCAA II divisjoni kolmas meeskond. Kolmanda koha saavutas Joonas Turba koduülikool Tampa University. Turba pidi väikse vigastuse tõttu turniiri seekord vahele jätma. Tulemused