Golfikoondisele aegade parim koht MMilt!

Foto: EGL

Eesti golfikoondis lõpetas Iirimaal peetud MMi kõrge 39. koha jagamisega, mis ühtlasi tähendas ka läbi aegade parimat kohta. Viimasel päeval läks tulemustest kirja Joonas Turba -3 ja Kevin Christopher Jegersi +3. Seejuures koges Jegers omajagu ebaõnne ühel par-5 rajal, kus ta sai kirja kogunisti numbri üheksa. Kogutulem nelja päeva peale -2. Prantsusmaa jäi meie ette ühe löögiga ning Soome paraku kahe löögiga.

Maailmameistriks krooniti Taani, kes edestas ühe löögiga teiseks tulnud USA meeskonda ning kolme löögiga pronksi teeninud Hispaaniat. 2020 toimub MM Hong Kongis ning 2022 Prantsusmaal.

Peatreener Paul Põhi kommentaar: „Poistele seatud miinimumeesmärk, saada Eesti parim koht (40. koht 2008. aastal Austraaalias, koosseisus: Paul Põhi, Egert Põldma, Mark Suursalu), sai täidetud. Küll aga varu jäi kõvasti. Pika mänguga ei jää poisid maailma parimatele väga alla, küll aga lähimänguga. Selliste löökidega oleks võistkond pidanud -15 mängima.
Joonas – turniiri parim mängija. Joonasel lähimäng liiga ühekülgne. Links väljakul väga hästi mängimiseks on vaja usaldada ka madalamaid ja veerevamaid chipilööke. Pikk löök toimis pigem hästi ning suutis korralikule mängukoormusele vastu pidada.
Carl – EMV tulemusele oodatud jätku ei tulnud. Carl lõi ütleks, et võrdselt siinsete parimate mängijatega. Küll aga just puttamine oli see, mis teda alt vedas, ja kõvast kohe. Kahjuks ebakindlus puttamisel aina kuhjus ning sel põhjusel ei suutnud ta realiseerida oma suurepärast pikka mängu.
Kevin – andis hea panuse tiimi lõpptulemusele. Ka Kevin oli hädas lähimänguga. Lisaks kehvale puttamisele eksis palju ka chippamisel, mis ei andnud võimalust tõsiselt heaks mänguringiks.
Poistel on vaja hakata kõvasti ka mentaalset tööd tegema. Eriti Kevinil, kes jääb negatiivsesse liiga kinni.
Samas, kui arvestame Eesti meistrivõistlusel osalemist, kogu pulli reisimisel ja fakti, et oma varustusega ei saadudki O’Mera väljakut enne võistlust mängida, oli tulemus täitsa hea.
Tegelikult on alla par’i tulemus väga hea ja poisid näitavad professionaalset suhtumist. Lisaks ka läbi aegade parim koht. Vahepeal oli kohe valus vaadata, kui mõni hea klubiliigegi oleks paremini putanud. Siin oleks võinud ajalugu teha.
Mis seal ikka, poisid on 17 aastased ja kahe aasta pärast on meil MM’ile saata juba hoopis tugevam ja kogenum kolmik.“

Joonas Turba: „Olen enam vähem võistlusega rahul, kindlasti jäi mul paar putti väljakule kunmitama, lihtsad vead ja otsused. Aga üleüldiselt mängisin siiski kokku -1, mille võtaksin iga kell. Putt oli kindlasti üks tugevam osa mängust, mis üllatas ja lühikesi raudasid lõin ka paremini kui varem. Sellise võistlusega on tore hooaega lõpetada ja vaikselt üle minna talve perioodi.“

Carl Hellat: „Turniir ei osutunud minu jaoks väga edukaks, väga palju lööke jâi puttamise taha, kuid ülejäänuga saab rahul olla.“

Kevin Christopher Jegers: „Oli tore sellisel võistusel osaleda, sai kõvasti kogemusi juurde. Kahjuks aga oma mänguga rahule kokkuvõttes ei jäänud. Putt vedas mind väga palju alt, ning lisaks sellele suutsin viimasel päeval lüüa palli õhust vastu lippu nii et see veeres tagasi vette ja tulemuseks oli lõpuks üheksa sel rajal. Õnneks sain viimased kaks päeva oma drive tagasi heaks aga sellest ei piisanud see kord.“