Hispaanias võitis hollandlane. Eestlased TOP25 hulgas

Täna lõppes Mallorcal, Copa S.M. El Rey nimeline turniir ehk Hispaania lahtised meistrivõistlused. Rasketes oludes peetud neljandal ringil suutsid vähesed mängijad häid tulemusi näidata. Turniirivõidu noppis Hollandi koondislane Lars Van Der Vight, kes viimasel päeval mängis 74 lööki ning lõpetas turniiri kogutulemusega -6 (68, 69, 71, 74). Ta edestas lõpuks kolme löögiga Hispaania koondislast Luis Masaveud, kellega enne viimast päeva oldi võrdsel positsioonil. Hiljuti Portugali lahtised meistrivõistlused võitnud Masaveu sai teise mängijana kirja miinusmärgiga lõppresultaadi, ringidega 66, 71, 71, 77. Kolmandaks kerkis eelmisel aastal veel Itaalia noortekoondist esindanud Michele Ferrero, kes mängis täna 72 lööki ja lõpetas turniiri par väärilise tulemusega. Ralf Johan Kivi sai kirja täna 76 lööki ning langes tabelis kaks kohta. Kogutulemus +9 (73, 75, 73, 76) andis kokkuvõttes jagatud 18. koha. Richard Teder, kes paiknes enne otsustavat päeva jagatud kuuendal kohal sai viimasel päeval kirja 80 lööki ning langes jagama 22. kohta. Tema lõppresultaat +10 koosnes ringidest 71, 75, 72, 80. Tulemused

Traditsiooniliselt on turniir koosnenud kahest löögimängu osast ning seejärel 64 parimat on jätkanud match play osas, selgitamaks välja võitja. Kehvade ilmastikuolude tõttu, mis segasid turniiri enamus nädalast otsustati muuta seekord turniir neljaringiliseks löögimänguks, kus cut kahe päeva järel oli 64 mängijat, mille mõlemad eestlased läbisid probleemivabalt. Kokku osales turniiril 120 mängijat.

Kõigi eelduste kohaselt kerkib Richard Teder kolmapäeval esimese eestlasena esmakordselt maailma amatöörgolfi edetabelis siiski 100 parema hulka.

Foto on tehtud ühel ainsal päeval, kui ilm oli vihma ja suurema tuule vaba.