Holland osutus liiga kõvaks pähkliks

Eesti meeste golfikoondisel tuli täna, võistkondlikel Euroopa meistrivõistlustel, võitluses pääsme eest esikümnesse kohtuda tugeva Hollandi meeskonnaga. Võitlust oli kõvasti, kuid seekord tuli tunnistada vastase 3,5:1,5 paremust. Hollandi meeskonna koosseisus kuulub kolm mängijat maailma amatöörgolfi edetabelis 100 parima mängija sekka, seega mõneti üllatuslik oli nende väljajäämine medalimängude osalt ehk kaheksa parema hulgast.

Eesti meeskonna eest tõi täna võidupunkti Ken-Marten Soo ning viigipunkti Carl Hellat. Kaotuse pidid paraku vastu võtma foursome paar Joonas Turba/Markus Varjun ning ka individuaalsetes match playdes mänginud Mattias Varjun ja Kevin Christopher Jegers. Tulemused 

Homme tuleb 11.-12. koha matšis seega kohtuda Šveitsi meeskonnaga, kes täna kaotas Soomele 1,5:3,5. Viimati mängisime Šveitsiga 2019. aastal, EM II divisjoni poolfinaalis ning tookord kuulus paremus Šveitsi esindajatele.

Mõne sõnaga ka homsest vastasest. Nii nimekaid mängijaid nagu Hollandil oli meile vastu panna Šveitsi koosseisust ei leia. Alustame foursomest. Eesti meeskond otsustas paari mitte vahetada ja nii peavad Joonas Turba/Markus Varjun kolmandal katsel üritama tuua lõpuks võidupunkti. Tõsi vastu tuleb neile Šveitsi meeskonna kõrgeima WAGR positsiooni hoidja Nicola Gerhardsen (209) ja Maximilien Sturdza (502). Tõsi on, et Gerhardseni mäng vähemalt löögimängu osas oli täiesti liimist lahti, ta oli Alpi riigi esindajate nõrgim lüli +11 löögiga (75, 76). Palju paremini ei esinenud ka Sturdza, kes sai kirja +6 (73, 73). Ken-Marten Soo kliendiks on Ronan Kleu (246), kes löögimängus sai kirja ühena kahest meeskonna parima tulemuse +1 (71, 70). Mattias Varjuni vastu astub Leonardo Bono (1964), kes kahel esimesel võistluspäeval sai kirja +7 (73, 74). Jegersi homne vastane Cedric Gugler (424) oli teine šveitslane, kes lõpetas +1 peal (70, 71). Ankrumees Hellati vastu asub Mauro Gilardi (635), kes näitas löögimängus kõige heitlikumat mängu saades kokku kirja +6 aga ta ringid olid 78 ja 68.  

Match play avaringis küttis Šveits kere kuumaks armsatel naabritel Austriast. Ainsa kaotuse sai kirja Kleu. Foursomes kasutati paari Gerhardsen ja Bono, kes olid võidukad. Täna aga saadi sama tulemusega kaotus Soomelt nagu meie Hollandilt. Gerhardsen mängis Soome esinumbri Haavistoga viigi välja. Ainsa võidu sai Gugler ning foursomes kasutati paari Kleu ja Bono, kes hävisid Soome paarile lausa 8&6. Kokkuvõttes pall on siiski ümmargune ja mõlemad meeskonnad alustavad 0:0 seisult.

Tänastes poolfinaalides said võidu Hispaania ja Rootsi. Tiitlikaitsjal Taanil polnud jaksu Hispaania vastu ja nii tuli vastu võtta 2:5 kaotus. Rootsi alistas Inglismaa 4:3. Viiendale kohale mängib Iirimaa, kes alistas täna Saksamaa 3:2 ning Itaalia, kes sai jagu Prantsusmaast samuti 3:2.