Homme algab meeskondlik MM

Foto: EGL

Juba homme hommik algavad Prantsusmaal meeskondlikud maailmameistrivõistlused, kus osalemas ka Eesti meeskond. Covidist tingitud pausi tõttu, nelja aastase vaheaja järel toimuv MM, peetakse viimast korda kahel väljakul ning osalemas on 71 meeskonda. Eesti meeskond sõitis Pariisi koosseisus Mattias Varjun (mängiv kapten), Markus Varjun, Kevin Christopher Jegers (kõik Niitvälja Golfiklubi), treenerina on turniiril Mark Suursalu. Võistlusväljakuteks on Le Golf National ja Golf de Saint-Nom-la-Bretèche. Esimene neist on vahest Eesti golfisõbra jaoks veidi tuttavam, kuna alles hiljuti võõrustas sama väljak Ryder Cupi ning juba varsti peetakse Pariisi olümpiamängude golfiturniir samas kohas. Jälgi tulemusi siit.

Eesti meeskond mängib homme Le Golf Nationali väljakul ning meie tii-ajad Eesti aja järgi on: Kevin Christopher Jegers (10:06), Markus Varjun (10:17) ja Mattias Varjun (10:28). Eestlaste mängupartnerid on homme Tšiili ja Ungari mängijad.

Eisenhoweri nimelise karikavõitja selgub pärast neljapäevalist turniiri, kus igal päeval läheb tiimi arvestusse kaks parimat tulemust. Tiitlit asub kaitsma Taani meeskond, kelle koosseisus mängisid neli aastat tagasi Iirimaal vennad Hojgaardid. Hõbemedalid võitnud USA koosseisu kuulus aga Collin Morikawa. Eesti meeskond on seni osalenud kümnel korral ning parimaks saavutuseks on 39. koht, mis saadi Iirimaal 2018. aasta MM võistlusel. Tol korral kuulusid tiimi Carl Hellat, Joonas Turba ja Kevin Christopher Jegers ning treeneriks oli Paul Põhi.

2023. aasta maailmameistrivõistlused peetakse vaid ühel väljakul ning peale pääseb vaid 36 riiki. Võistlus toimub aasta lõpus Dubais, Greg Normani disainitud Jumeirah Golfi Fire Coursel. Edaspidi võistluste toimumise rütmiks jääbki paaritutel aastaarvudel ehk kahe aasta tagant ning eilsel IGF koosolekul otsustati ka kahe järgmise MM võistluse toimumiskoht. 2025. aastal võõrustab maailma parimaid amatöörgolfareid Singapur ja 2027. aastal Maroko.

Kapten Mattias Varjuni kommentaar pärast kahte harjutusringi: “Mõlemad väljakud on oma olemuselt suheteliselt erinevad, üks lühem ja kitsam ning teine pikem ja avaram. Sarnased on nad eelkõige selle poolest, et mõlemal väljakul on vaja oma palli hästi kontrollida ning vältida suuri eksimusi. Peale kahte päeva on meil suhteliselt hea arusaam sellest, mis meid ees ootab ja mis hästi mängimiseks teha tuleb. Tuleb pikk ja nõudlik võistlus, eesmärk on iga päev kaks head skoori kirja saada ja siis näeme kui kaugele see meid viib.”

Markus Varjun: „Tii pealt lõin palli hästi ja lähimänguga suutsin rasketest kohtadest hästi välja tulla. Raua löögiga ei saa rahule jääda, sest rohkem tegelesin par-i päästmisega kui birdiede üritamisega, nii et homme tuleb natukene teravam olla lähestumislöökidega.“

Mattias Varjun: „Täna olid tingimused küllaltki head. Minu mäng oli täna korralik ja palju oli väga häid lööke. Lõin palju griine ja andsin endale võimalusi. Kahjuks jäin skoorimisega tõsiselt hätta ja siin väljakul tuleb löökide tagasi võtmine vaevaliselt. Homme tuleb tiimina paremini mängida ja vaikselt oma positsiooni parandada.“