Homme algab Sotogrande Cup

Foto: EGL

Hispaanias, Real Club de Golf Sotograndes algab homme hommik selle talve koondiste tähtsaim turniir, kus osalemas Euroopast 21 meeskonda ja 10 naiskonda. Eesti meeskond osaleb turniiril koosseisus Hart Oskar Aoveer, Carl Hellat, Ralf Johan Kivi (kõik Niitvälja Golfiklubi) ning Richard Teder (Estonian Golf & Country Club). Homme on eestlaste stardid Eesti aja järgi vastavalt: Teder (14:00), Kivi (15:10), Hellat (15:20) ning Aoveer (16:00). Skoore saab jälgida siit

Turniiril osaleb kuus mängijat maailma TOP100 hulgast. Nendeks on: Luis Masaveu Roncal (Hispaania, 28), Albert Hansson (Rootsi, 71), Mathew McClean (Iirimaa, 74), James Ashfield (Wales, 79), Lars Van Der Vight (Holland, 83). Täna (17.04.) avaldatud edetabelis tõusis ka Richard Teder esimest korda esisajasse, asudes 99. kohale. Eelmise aasta esikümnest on kohal Hansson (1), Ashfield (T3), Nicola Gerhardsen (Šveits, 5), Lev Ginberg  (Ukraina, T6) ja Lucas Nicolas Fallotico (Itaalia, T9). Lisaks ka 2022. aastal teise koha saanud Masaveu.

Eestlased on turniiril osalenud kolmel aastal: 2018, 2019 ja 2022. Kahel esimesel aastal kuulus koosseisu Hellat ning viimane kord Kivi ja Teder. Eestlaste parim lõppkoht individuaalselt pärineb 2019. aastast, kui Kevin Christopher Jegers lõpetas jagatud 41. kohal. Samast aastast pärineb ka parim ühe päeva tulemus, kui Joonas Juan Turba mängis ühe ringi 70 lööki. Seega on hea võimalus kõiki neid tulemusi ületada.

Enamus koondisest jõudis Hispaaniasse reede õhtul ning kaks päeva harjutati La Hacienda Golf Links väljakul. Eile mängiti ametlik harjutusring Sotogrande väljakul. Eesti meeste koondise peatreeneri sõnul on koondise kolm kogenumat liiget hetkel heas hoos ning loodetavasti homme tagataskusse pistetav skoorkaart ei riku mängu. Eile ja täna valitsevad kohapeal üsna kuumad ja tuulevabad tingimused. Mida päev edasi turniiril, peaks temperatuur veidi langema ning ka tuul tugevnema, mis teeb väljaku omajagu raskemaks.

Turniiri varasemate võitjate seast leiab teiste seas järgmiste golfilegendide nimesid: Sergio García, Rory Mcllroy, Padraig Harrington, Francesco Molinari, Shane Lowry.

Meeste koondise toetajad 2024