Hooaja parimad: Markus Varjun ja Anete Liis Adul

Eesti Golfi Liidu liikmesklubid valisid 2022. aasta parimateks golfimängijateks meeste kategoorias Markus Varjuni ja naismängijaks Anete Liis Aduli.

Markus Varjunile oli see esimeseks korraks saada valitud aasta parimaks meesmängijaks. Igapäevaselt Niitvälja Golfiklubi esindava Markuse selle aasta saavutuste hulka kuuluvad Eesti löögimängu meistritiitel uue meistrivõistluste rekordiga. Lisaks võitis ta Estoanian Amateur Openi ja Junior Openi. Estonian Match Play Openil jäi ta saagiks teine koht. Markus kuulus Eesti meeste koondisse nii Euroopa- kui maailmameistrivõistlustel. Samuti esindas ta ainsa mängijana Eestit individuaalsetel Euroopa meistrivõistlustel. Lisaks Markusele said hääli veel Kevin Christopher Jegers ja Mattias Varjun.

Anete Liis Adul võidutses naiste kategoorias teist aastat järjest. Varem on ta valitud hooaja parimaks ka 2019. aastal. Estonian Golf & Country Clubi liige Adul võitis sel aastal Eesti löögimängu meistrivõistlused, võistluse rekordit kordava tulemusega. Samuti krooniti ta Eesti juuniorite meistriks nii löögimängus kui ka rajamängus ning võitis Niitvälja Karika. Estonian Match Playl jäi ta saagiks teine koht. Anete Liis Adul oli ka Eesti naiskonna kapten Euroopa meistrivõistlustel, kus saagiks jäi väikeriikide EMil 5. koht ning maailmameistrivõistlustel, kus saagiks jäi Eesti naiste parim tulemus läbi aegade – jagatud 43. koht. Samuti esindas ta ainsa mängijana Eestit individuaalsetel Euroopa meistrivõistlustel. Lisaks Adulile sai veel hääli Elizaveta Sofia Reemet.

Parimateks noormängijateks valiti teist aastat järjest Estonian Golf & Country Clubi mängijad Richard Teder ja Elizaveta Sofia Reemet. Mõlemate võit oli ühehäälne.

Parimateks mid-amatöörideks valiti Niitvälja Golfiklubi esindajad Marten Palm ja Liis Kuuli. Seeniorite 50+ klassis valiti aga parimateks Gunnar Kobin ja Anneli Esken (mõlemad Estonian Golf & Country Club). Vanemates seeniorite klassis (60+) aga Raivo Velsberg (Reval Golf Club) ja Ulvi Ingver (Niitvälja Golfiklubi).