Hull võistlus San Antonios

Texas Openi kolmanda võistluspäeva järel näis, et kõik on otsustatud. 22-aastane Akshay Bhatia oli võistlust juhtinud algusest peale ja seadnud laupäeva õhtuks sisse turvalise edu – neli lööki. Pühapäeval lisandus neljalt esimeselt rajalt veel kolm birdie’t ja edu Denny McCarthy ees kasvas juba kuuele. Aga siis hakkas juhtuma!

Kümnendal tegi Bhatia päeva ainsa bogey, McCarthy aga alustas Touri ajaloo üht vägevaimat lõpuspurti. Viimasel üheksal rajal sooritas seni esikohata (173 turniiri) McCarthy lausa kaheksa birdie’t, mõni neist liiga hea, et tõsi olla. Ja kuigi Bhatia ei mänginud sugugi halvasti (viimane päev 67 ehk -5), tekitas McCarthy viimase raja birdie juba olukorra, kus Bhatia ei tohtinud enam eksida – kaalul oli lisaks tiitlile ju ka pääse sel nädalal  toimuvale Mastersile. Piitspeenike India päritolu kalifornialane näitas karjääri kõige otsustavamal hetkel head närvi ja viis võistluse play-offi.

Otsustav vaatus jäi lühikeseks. Touri rekordit – kõigest 92 putti 72 raja peale – korranud McCarthy (2005. aastal suutis sama David Frost) virutas palli ojja, Bhatia vormistas enesekindlalt birdie ja karjääri teine esikoht oli tõsiasi. Auhinnaks 1,7 miljonit dollarit ja mis ilmselt tema jaoks veel tähtsam – pääs Mastersile sõna otseses mõttes viimasel hetkel. 17-aastasena kolledži asemel profikarjääri valinud ambitsioonikas noormees ei ole varjanud, et eesmärgiks on major’i võit, ei vähemat.

Kahe hiilgavat esikohaduelli pidanud mehe järel kerkis (pühapäeval 66 ehk -6) seitsmendalt kohalt kolmandaks Rory McIlroy – karjääri 119., aga tänavu alles esimene top10 koht.

Tulemused

Maailma edetabelis tõusis Bhatia 87. kohalt 34ndaks (FedexCup tabelis 12ndaks), McCarthy 51. kohalt 30ndaks.

Masters algab juba neljapäeval. Teiste seas saab osalemas näha ka paljusid LIV sarja esindajaid.