Itaalia lapstähe naasmine võitjate leeri

Matteo Manassero võimas lõpp kindlustas talle võidu Lõuna-Aafrikas, Jonsson Workwear Openil. Lõppresultaat -26 (68, 61, 67, 66) tähendas kolme löögilist edu lähimate jälitajate ees ning naasmist poodiumi kõrgeimale astmele 3942-päevase pausi järel. Teist kohta jagasid inglane Jordan Smith ning kodupubliku ees mänginud Shaun Norris ja Thriston Lawrence. Tulemused 

Korralikus hämaruses sooritatud viimase puti järel sai itaallane käed taeva poole tõsta, peaaegu 11-aastaseks ootuseks kujunenud periood sai lõpuks läbi. Pimeduse kätte jäädi kusjuures seetõttu, et kolm rada kui jäi liidril lõpuni minna, katkestati võistlus äikese ohu tõttu. Manassero näitas aga kindlat närvi ning tegi lisaks 15ndale rajale pärast katkestust ka viimasel kolmel rajal birdie.

2009. aastal sai temast 16-aastasena noorim The Amateur Championshipi võitja. Võiduga kaasnes osalemine sama aasta The Openil, kus noormees sai parima amatöörmängija „Silver Medal“ auhinna, lõpetades kogutabelis jagatud 13. kohal. Aasta lõpus tõusis ta maailma amatöörgolfi esinumbriks, kus püsis 18 nädalat. 2010. aasta aprillis sai temast noorim mängija, kes The Mastersil on cut’i teinud. Sama aasta mai kuus siirdus ta profiks ning esimene võit European Touril sündis juba oktoobri kuus Hispaanias, Castelló Masters Costa Azahar nimelisel turniiril edestas ta lähimat jälitajat nelja löögiga. Ilmselt pole vaja mainidagi, temast sai sellega tuuri noorim etapivõitja olles 17 aastat ja 188 päeva vana. Järgmist võitu tuli oodata vaid 2011. aasta aprillini, kui võit tuli Malaisias ning 17 aastat ja 363 päeva vanust tähendab siiani tuuril teist kohta nooruslikkuse poolest. 2012. novembris tuli võit Singapuris, kui play-off duellis sai alistatud Louis Oosthuizen. 2013. mai kuus saabus aga karjääri suurim võit, kui play-offi järel tuli esikoht BMW PGA Championshipil. 2012. aasta tuuri edetabelis tuli 10. koht ning aasta hiljem veel 13. koht, kuid esimene pettumust valmistanud aasta tuli 2015. aastal, kui 22st stardist vaid viiel õnnestus tal cut teha. Hooaja kokkuvõttes oleks ta kaotanud kaardi, kuid sai siiski tuuril jätkata tänu etapi võidule 2013. aastal. 2019. aastal tuli aga katastroof, kui 18st stardist vaid ühel sai cut tehtud ning läks sellega ka tuuri kaart. 2020. aastal õnnestus Alps Touril saada etapivõit ning 2021-2023 mängis ta peamiselt Challenge Touri. Eelmine hooaeg tänu kahele etapivõidule, tuli hooaja kokkuvõttes 9. koht, mis tagas pääsu tagasi „kõrgliigasse“. Selle hooaja juba kümnendal stardil tuli lõpuks kauaoodatud täistabamus.

DP World Touril tuleb nüüd nädalane paus ning kahe nädala pärast mängitakse Singapuris. Küll aga pannakse pallid mängud järgmisel nädalal Challenge Touril. Kahel järgmisel nädalal mängitakse kaks etappi järjest Indias.