Jätkem üks nimi meelde: Gordon Sargent

Markus Varjun ja Kevin Christopher Jegers osalesid kõrgetasemelisel turniiril Vanderbilt Legends Clubis. Mason Rudolph Championshipi suurimaks staariks oli hetkel maailma amatöörgolfi teine number Gordon Sargent, kes teistele võimalust ei jätnud. Kolme päeva tulemus -17 (66, 64, 66) tähendas, et Vanderbilti ülikooli täht edestas lähimat jälitajat kaheksa löögiga! Kolme päeva peale sattus skoorkaardile vaid kaks bogey. Sargent mängis ühena seitsmest amatöörist kaasa eelmisel nädalal ka Mastersil, kuid seal ringidega 77 ja 76 jäi cut alistamata. Bryce Lewis (WAGR38) sai kokku -8 ning William Moll (80) ja Sarut Vongchaisit (224) mõlemad -8. Viiendat kohta jagasid Reid Davenport (40), Matthew Riedel (48) ja Caleb Surratt (15), kes kõik kolm said kirja -7. Kaheksanda koha sai eestlaste ülikoolikaaslane Michael Barnand (864) tulemiga -5 ning üheksandat kohta jagasid Nick Gabrelcik (14) ja Garrett Endicott (328), kes mõlemad mängisid -4.

Eestlastest püsis kõrges mängus kuni teise päeva viimase kolme rajani Markus Varjun. Paraku kolm viimast rada olid bogey-triple bogey-bogey, mis langetasid ta esikümne piirimailt paarkümmend kohta. Markus õnneks ei andnud alla ning võitles viimasel päeval edetabelis kõrgemale, saades kirja par-i. Kokku +4 (72, 74, 71) ning jagatud 35. koht. Õnnetu triple bogey kohta sõnas Markus, et pall oli punkris ca 120 meetri pealt, kuid paraku lõi ta sealt palli sellise kohta, kust seda ei leitudki. „Löök punkrist polnud kehva aga oli mingi märjem ala, kus ilmselt oli pall omas jäljes. Pidin tagasi punkri droppama ja paraku muutus pall piisavalt „praemunaks“ ja järgmiseks tuli pall lihtsalt punkrist välja chipata,“ kommenteeris Varjun oma ebaõnnestunud rada. Jegers alustas 73 löögiga kuid kaks järgmist päeva midagi head ei toonud ning tulemused 78, 79 langetasid ta turniiritabeli lõpuotsa, saades lõppkohaks 81. Tulemused

Võistkondlikult polnud hetkel GolfStati parimat ränkingut omavale Vanderbiltile koduväljakul vastast. Lähim jälitaja Tennessee ülikooli edestati 23 löögiga. Turniiril osales kokku kuus TOP50 meeskonda. Middle Tennessee State lõpetas turniiri 10. kohaga.

Foto on tehtud Mastersi harjutusringil, mida Sargent mängis koos Koepka ja McIlroyga. V-o oleks pidanud veidi rohkem Koepka nõuandeid kuulama, et läbida cut?