Jegers ja Varjun alustavad võistlust Schenkel Invitationalil

Foto: Anno Proosvelt (Fotopesa)

USA ülikoolide tihe võistlusgraafik jätkub eestlaste jaoks täna, kui Forest Heights Country Club’is alustavad turniiri Eesti koondislased Kevin Christopher Jegers ja Markus Varjun. Tulemused 

Turniiril teeb kaasa kolm TOP30 ülikooli NCAA I divisjoni ränkingust. Florida hoiab vastavas edetabelis 17. positsiooni ning võitis eelmisel aastal NCAA I divisjoni finaalturniiri. Mississippi State on 25. ja Notre Dame 29. Parajalt tugevad on ka Florida Gulf Coast University (54) ja South Carolina (58). Eestlaste koduülikool Middle Tennessee State on langenud vastavas pingereas hetkel 78. kohale.

Turniiri nimekaimad mängijad pärinevad Florida ülikoolist. Tiimi liider Ian Gilligan hoiab maailma amatöörgolfi edetabelis kõrget 21. kohta. Gilligan tuleb hiljutise võidu pealt turniirilt, kus osales ka maailma TOP10 mängijaid. Lisaks kuuluvad kolm Florida mängijat maailma TOP250 hulka – Tyler Wilkes (139), Parker Bell (194) ja Matthew Kress (201). Missisippi State rivistuses on aga samal turniiril eelmisel aastal teise koha saanud Hunter Logan (69) ja Garrett Endicott (181). Notre Dame rivistuses on tugevamateks mängijateks Jacob Modleski (122) ja Palmer Jackson (182). Kindlasti on ohtlikud ka koduväljakul mängiva Georgia Southerni (90) mängijad, kelle liidriks peaks olema LAVi esindaja Reece Coleman (514).  

Eestlaste koduülikooli tiimi rivistuses on veel lisaks Jegersile ja Varjunile kaks ameeriklast ja inglane. Eelmisel talvel head minekut näidanud Owen Stamper (177), samal turniiril kolmas olnud Michael Barnard (713) ning alles sel aastal WAGR edetabeli alles pääsenud inglane Luke Perkins (3705).

Meeste koondise toetajad 2024