Jegers ja Varjun võistlesid West Pointis

Fotod: Joosep Martinson

Mossy Oak’i golfiväljakul toimus kõrgetasemeline golfiturniir, kus osalesid paljud NCAA I divisjoni TOP50* ülikoolid ning nende koosseisudes oli ka hulgaliselt maailma TOP200** mängijaid. Turniiril osales ka kahe eestlase koduülikool Middle Tennessee, kes saavutas võistkondlikult 11. koha. Esiüheksa koosnes vaid TOP50 ülikoolidest ning ainsana pressis ennast Middle Tenneessee ülikoolist ette Troy ülikool, kes on eestlaste koduülikoolist ränkingus tagapool. Võit kuulus Tennessee (15) ülikoolile, kes edestas vaid löögiga suurfavoriit Auburni (4). Neist jäi omakorda löögiga vaid maha Mississippi State (21). Tulemused

Individuaalselt said kaks mängijat võrdse tulemuse. Nii Ryan Eshleman (Auburn), kui ka Sarut Vongchaisit (Ole Miss) kogusid skooriks -13. Eshleman seejuures ei kuulunud sel korral Auburni viie liikmelisse tiimi, vaid mängis turniiri kaasa individuaalarvestuses ehk tipptiimidel on pingil sügavust tuleb nentida. Jegersi puhul tuleb tõdeda, et kahjuks sai turniir liiga vara otsa kuna neli viimast rada olid tal birdie-par-birdie-eagle. Kokku Jegersi tulemus -4 (70, 70, 72), mis andis 32. koha jagamise. Kõrgema koha püüdmise rikkus ära viimase ringi kaks double-bogey, mis mõlemad lipsasid sisse par-3 radadel. See vastu viimase raja eagle tuli lühikesel par-4 peal, kus kaks esimest ringi oli eestlane saanud birdie pärast avalöögi maandumist griinil ning viimase ringi eagle sündis hoopis läbi punkri! Markus Varjuni ringid olid 76, 70, 73 ning see tagas jagatud 66. positsiooni 100 mängija seas.

Mängijate kommentaarid pärast turniiri olid aga järgmised.

Kevin Christopher Jegers: „Mäng on arenemas õige suunas, mida on hea teada. Eks ikka vahel tuli paar viga sisse, mis lõpuks läksid palju maksma aga nüüd vähemalt teab mida parandama peab. Ilmaga meil õnneks vedas, sai esimese võistluse see hooaeg mängida sooja ilma ja päiksega. Viimase ringi ajal kiskus päris tuuliseks, mis nõudis rohkem keskendumist ja kannatlikust aga kokkuvõttes jäin täiesti rahule võistlusega.“

Markus Varjun: „Võistluse tulemusega kahjuks saa ei rahule jääda, kuna palli lõin üpriski hästi aga lähimäng oli seekord päris kehv. Liiga palju chip ja 2 puti olukordi oli, ning sekka tuli ka mitu 3 puti griini. Tuleb vigadest õppida ja järgmise nädala võistluseks valmistuda.“

* – Golfstati järgi TOP50 ülikoolid, kes turniiril kaasa lõid: Auburn (4), Tennessee (15), Alabama (17), Mississippi State (21), Ole Miss (23), Kansas State (24), Cincinnati (33), Liberty (41) ja LSU (43). Eestlaste koduülikool on vastavas edetabelis tõusnud 63. positsioonile.

** – väike spikker kes TOP200 mängijatest kaasa lõid turniiril: Auburni rivistuses J. M. Butler (41), Carson Bacha (87), Brendan Valdes (126) ja Alex Vogelsong (174). Tennessee ülikooli eest võistlevad Caleb Surratt (13), Bryce Lewis (37), Josh Hill (98) ja Jake Hall (199). Alabama rivistuses asuvad võistlustulle Nick Dunlap (34), Canon Claycomb (66) ja Thomas Ponder (110). Ole Missi nimekirjast leiab Hugo Townsendi (60), Libertyst Jonathan Yauni (160), LSU ridadest Garrett Barberi (136), Drew Doyle (148) ja Cohen Trolio (166).