Jegers tegi Eesti golfi ajalugu

Foto: Kadri Palta

Eesti golfiajaloosse kirjutati eile uus peatükk, kui tuulisel Inglismaal, Royal Birkdale golfiklubis läbis Kevin Christopher Jegers Amateur Championshipil kvalifikatsiooniringil cut’i ning pääses 64 parema hulka. Kevini mänguring oli 74 (+3) lööki, millega ta jagas 30. kohta. Esimese päeva ring teadupärast tühistati kohapeal valitseva kohutava ilma tõttu ning teisegi ringi aeg oli väga tuuline, kuid vähemalt vihmata. Täna algavad juba match playd, kus asutakse selgitama 125. korda peetava turniiri võitjat. Kevin Christopher Jegersi vastaseks 13:29 algavas matšis on Connor Wilson Šotimaalt, kes eile mängis 72 lööki ning jagas sellega 9. kohta. Maailma edetabelis hoiab šotlane 333. positsiooni.

Liverpooli lähedal asuv Royal Birkdale golfiklubi on võõrustanud golfi vanimat major turniiri The Openit 10 korda. Viimati, 2017. aastal, kui võitjaks osutus Jordan Spieth. Amateur Championshipi peetakse sellel väljakul kolmandat korda. Amateur Championshipi on teiste seas suutnud võita hispaanlased Sergio Garcia (1998), Alejandro Larrazábal (2002) ja soomlane Mikko Ilonen (2000).

Kevini kommentaar: “Mäng oli väga hea, kõik läks nii nagu mul plaanis oli. Tugeva tuule tõttu palli kõrgele maast lüüa ei tohtinud, pidi terve ring mööda maad seda palli lööma. Rajale läksin mõttega, et lihtsalt tabada võimalikult palju fairwaysid, sest seal roughist oli väga keeruline palli välja lüüa vōi üldse leidagi. Väljak ise on super, siiamaani kindlasti kõige keerulisem väljak, mida mänginud olen.

Tulemused

Match-Play