Jegersi ja Varjuni hooaeg siiski jätkub NCAA Regionalsil!

Fotod: Joosep Martinson

Täna teatati ülikoolid, kes pääsevad mängima NCAA Regionals turniiridele ning I divisjoni ühel turniiril nimega NCAA Salem Regionals, on osalemas ka eestlaste koduülikool Middle Tennessee.

Turniir, kuhu koguneb 14 võistkonda ja 5 mängijat individuaalselt (mitte neist 14 võistkonnast) saab toimuma 15.-17.mai The Cliffs at Keowee Falls golfiväljakul Lõuna Carolinas. Finaalturniirile pääseb sellest seltskonnast viis edukaimat meeskonda. Middle Tennesse omab 11. asetust turniiril. Golfstat ränkingu järgi on kahe eestlase ülikooli võistkond 64. positsioonil. Esimest asetust sel turniiril omab North Carolina, kes on Golfstat ränkingus teisel positsioonil. Teise asetuse saanud Georgia Tech on 11., kolmanda Texas A&M ülikooli leiab tabeli 14. ja neljanda asetuse saanud San Diego State leiab 23. realt.

14. Longwood (201)

Viimased kolm, lisaks Georgia Tech ja San Diego State, võitsid mõne konverentsi turniiri.

Viis individuaalset mängijat, kes pääsesid lisaks samale turniirile:

1. Kieron van Wyk, College of Charleston
2. Luis Carrera, University of Central Florida
3. Johnny Travale, University of Central Florida
4. Seth Taylor, Coastal Carolina
5. Bryce Corbett, Radford

Hetkel pole veel koosseisud teada, kuid näiteks suurfavoriidi North Carolina potentsiaalsest rivistusest leiame kolm maailma amatöörgolfi edetabeli TOP15 mängijat. Austin Greaser, kes hetkel maailma edetabelis hoiab kuuendat kohta, aitas eelmisel aastal USA koondisel võita meeskondlikelt maailmameistrivõistlustelt pronksmedalid, olles ise ka individuaalselt meeskonna edukaim, lõpetades kolmandal positsioonil. 2021. aastal sai ta teise koha US Amateur Championshipil ning 2022. aastal sai ta seetõttu mängida kahel suurel majoril proffide vahel. The Mastersil jäi saagiks 64. koht ja US Openil 61 koht. Viimasel mainitud võistlusel õnnestus tal teha ka cut. Võistkonnakaaslane David Ford asub aga lausa 4. positsioonil ning Dylan Menante on hetkel 13.

Georgia Tech nimekirjas on Ross Steelman, kes hoiab WAGR edetabelis 22. kohta.

Texas A&M rivistuses on aga maailma edetabeli 5. mängija Sam Bennett, kes hiljuti võitis kõigi südamed The Mastersil, lõpetades selle 16. kohaga, teenides ka parima amatööri auhinna. Veel kolmandat ringi alustas ta liidrite fligthis. 2022. aastal võitis Bennett US Amateuri.