Jõelähtme griinid paranevad iga nädalaga, Eestit esindavad kodusel EM-l Aadusaar ja Liiv

Foto: EGL

IMG-20160625-WA0002

Augusti alguses Euroopa meistrivõistlusi võõrustava EGCC Jõelähtme golfiväljaku greenid muutuvad iga nädalaga järjest paremaks, kuid aega suurvõistluseni jääb ka aina vähemaks.  Maist EGCC Head Greenkeeperina töötav poolakas Krzysztof  Misiaczyński annab endast kõik, et Eesti augustis Euroopa golfirahva ees häbisse ei jääks.

Võrreldes kuu aega tagasi valitsenud olukorraga, on täna greenid hoopis paremad, kuid tööd on veel kuhjaga.

IMG-20160625-WA0003

” Viis nädalat on veel aega ja olen optimistlik, et EM võistlusteks on greenid korras”, sõnas  Misiaczyński, ” kuid mind teeb hoopiks murelikumaks, miks igal kevadel on EGCC greenid nii halvas seisukorras. Kuskil on viga sees, olen laborisse saatnud greenide liiva ja teinud veel mitmeid uurimistöid, et saada paremat ning selgemat ülevaadet. Ka greenide ülekastmise olen lõpetanud”, selgitas oma valdkonna Euroopa üks paremaid proffe. “Kui sõbrad Poolast nägid neid pilte greenide seisukorrast, küsisid, kas ma olen hulluks läinud, et selle töö enne EM ette võtsin. Ütlesin, et ei tulnud Eestisse üheks aastaks, vaid kavatsen siin vähemalt 5 aastat töötada. See on mulle paras väljakutse! Pealegi, Eesti mulle väga meeldib.”

EM võistlused peetakse Jõelähtmel 3. – 6. augustini. Võistluste vastu on huvi väga suur, Euroopa Golfi Liit (EGA) on saanud 200 sooviavaldust, kuid võistlema pääseb 144 golfimängijat. Rahvuslikud alaliidud peavad tegema oma valiku. Eestit esindavad kaks kõige kõrgema reitiguga mängijat – Sander Aadusaar ja Egeti Liiv.

Sander Aadusaar Gecko 4 IMG_0966