Jõelähtmel jätkus pinget kuni 5. lisarajani – Eesti meistriks tulid Sander Aadusaar ja Liis Kuuli

Foto: Urmas Kamdron

Jõelähtmel lõppenud Eesti mv-stel võitis meeste konkurentsis teise järjestikuse meistritiitli Sander Aadusaar. Võistluste lõppvaatus kujunes dramaatiliseks ning kaasahaaravaks, sest  tiitlikaitsja Aadusaar, viimast päeva liidrikohalt alustanud 15. aastane Carl Hellat ja veel kaks rada enne lõppu kahe löögiga juhtinud, ent kahel viimasel rajal kaks bogey’t teinud Janno Sild lõpetasid kolmanda võistluspäeva võrdse tulemusega +13 ning läksid meistriitli selgitamiseks lisaradasid mängima.

Sild kaotas kohe esimesel lisarajal Aadusaarele ja Hellatile ning langes konkurentsist. Temale kuulus pronksmedal.

Võitlus esikohale jõudis 5. lisarajani, kui putteriga kolmanda löögi tegemise järel teatas Hellat Aadusaarele ja kohtunikule, et tabas palli kaks korda. See tähendas, et Aadusaarele piisas nüüd kahest löögist, et võita meistritiitel. Sellega sai tiitlikaitsja ka hakkama.

” Seekordne tiitel tuli väga raskelt, alles viiendal lisarajal, mis tähendab, et oli ikka päris väsitav”, rääkis pärast võistlust Sander Aadusaar.

_MG_4913

Aadusaar ja Sild tegid viimasel päeval 76, Hellat 79 lööki. Vaid ühe löögiga play-off’ist eemale jäänud ja +14-ga lõpetanud Joonas Juan Turba tegi 75 ja esimese päeva järel juhtinud Martin Järve 77 lööki.

Naiste konkurentsis võitis oma esimese löögimängu Eesti meistritiitli Liis Kuuli, kes viimasel päeval langes poole võistluse peal teiseks, ent võitis lõpuks siiski tulemusega +23.

Kolme löögiga kaotas talle vahepeal liidriks tõusnud Kadi Hilpus Meldrum ja võitis hõbemedali. Viimasel päeval tegi ta 81 lööki , tiitlikaitsja Annika Meos mängis 80 lööki ja kaotas teisele kohale omakorda kolme löögiga.

Kokkuvõte Eesti mv-ste viimasest võistluspäevast on eetris Kanal 12-s, esmaspäeval kell 21.30.

_MG_4909