Junior Openi avapäeva järel eestlaste käes kõik liidripositsioonid

Foto: Hanno Kross

Täna Estonian Golf & Country Clubis alanud Junior Openi avapäeval algas võistlus kuue võistlusklassi jaoks. Kõigis neis kuues võistlusklassis on juhtimas eestlane, kuid konkurents on tihe. Kokku on võistlustules seitsme riigi 94 noorgolfarit, kümnes võistlusklassis.

Kõige vanemate noormeeste (kuni 21-aastaste) vanuseklassis tegi väga hea ringi Timo Raukas (Niitvälja Golfiklubi), kes mängis avapäeva -2 (70). Talle järgnemas klubikaaslased Carl Hellat (+4) ja Aksel Seppel (+6).

Vanimate neidude vanuseklassis (kuni 21) on juhtimas Anete Liis Adul (EGCC), kelle avapäeva ring oli 74 lööki. Talle järgnemas Anna Marksa (Ozo Golf Club, 82) ja Triin-Marleen Ustal (Rae Golfiklubi, 84).

Ilmselt kõige konkurentsitihedamas noormeste kuni 18-aastaste vanuseklassis on aga juhtimas Ken-Marten Soo (EGCC), kes mängis välja par-i. Tema lähim jälitaja on ungarlane Balint Zavaczki (Pannonia Golf & Country Club), kes jääb maha täpselt ühe löögiga. Kolmanda kuni viienda koha on haaranud Soome mängijad ning kuues on Markus Varjun (Niitvälja Golfiklubi) tulemusega +4.

Neidude kuni 18-aastaste vanuseklassis on kaksikjuhtimine eestlaste käes. Liidripositsioonil on Karola Soe (Saaremaa Golf & Country Club), kelle avaring oli 75 lööki. Vaid ühe löögi kaugusel on Mariliis Palm (EGCC) ning tulemiga +12 on kolmas Katrina Jana Gustafssone (Viesturi Golf Club).

Kuni 16-aastaste noormeeste vanuseklassis mängis päeva parima tulemuse välja Richard Teder (Rae Golfiklubi). Nelja birdie abil jäi lõpptulemuseks -4. Lähim jälitaja Francis Gavars (Ozo Golf Club) jääb maha viie löögi kaugusele. Kolmandat kohta jagab Rae Golfiklubi mängija Ralf Johan Kivi ja Pickala Golfiklubi mängija Max Berber, kella avapäeva ringid olid +2.

Neidude kuni 16-aastaste vanuseklassis asus liidriks 14-aastane Elizaveta Sofia Reemet (Ambrosiano), kelle ringi tulemuseks oli 78 lööki. Talle järgnemas Liv Lemström (Pickala Golf Club, +8) ja Lea Sara Stern (Pannonia Golf Club) +11. Neljas on vaid 11-aastane Hannah Õunap Valgeranna Golfiklubist, kelle resultaat oli täna +12.  

Homme alustavad kõige nooremad vanuseklassid – kuni 12- ja 14 aastased, kelle võistlus kestab kaks päeva.

Tulemused

Foto: Hanno Kross