Junior Openil jäi kaheksa esikohta eestlaste saagiks

Täna lõppes Niitvälja Golfis kolm päeva väldanud Estonian Junior Open, kus osales rekordilised 101 noormängijat. Eestlaste saagiks jäi kümnest võistlusklassist kaheksas esikoht. Otsustaval päeval löödi ka üks hole in one.

Noormeste vanimas võistlusklassi (kuni 21-aastased) püsis pinge esikoha võitmiseks viimase rajani. Kuigi Mattias Varjun tegi viimasel rajal birdie, ei eksinud noorem vend Markus (mõlemad Niitvälja Golfiklubi) viimasel rajal tulles maha par-iga, mis tähendas täna mõlemale 74 lööki, kuid võit läks Markus Varjunile (kokku -3) ühelöögilise paremusega venna ees. Kolmas koht Aksel Seppelile (EGCC), kelle kogutulemiks oli +15. Neile kõigile ka lisaks Junior Openi esikolmiku kohtadele ka Eesti noorte meistrivõistluste vastavad medalid. Tulemused

Kõige vanemate neidude vanuseklassis jäi võit ühelöögilise paremusega Eestisse. Triin Marleen Ustal (Rae Golfiklubi) parandas igapäev kahe löögiga oma tulemust (78, 76, 74), mis tähendas kokkuvõttes +12 ning lisaks Junior Openi võidule ka Eesti noorte meistrivõistluste kulda. Lisaboonusena tähendas see Ustalile ka pääsu uuest nädalast WAGR (maailma amatöörgolfi edetabel) tabelisse. Ühelöögilise kaotusega pidi leppima lätlanna Marija Luize Jucmane (Ozo Golf Club) ning lõunanaabrist jäi kolme löögiga maha Anete Liis Adul (EGCC), kellel kuulub lisaks Eesti noorte MV arvestuses hõbemedal. Eesti noorte MV pronks kuulub Karola Soele. Tulemused

Kuni 18-aastaste noormeeste vanuseklassis raputas Richard Teder (EGCC) põhjanaabritest konkurendid kannult ning kolme päeva tulem temalt par (70, 74, 72). Junior Openi kaks järgmist kohta kuulusid Lahden Golfi mängijatele Jussi Kumpulainenile (+2) ja Kalle Vertole (+7). Eesti noorte MV hõbe kuulub üldtabelis seitsmes olnud Nils Illimar Eskole (+14, Rae Golfiklubi) ja pronks Henry Mägile (+28, EGCC). Tulemused

Neidude kuni 18-aastaste vanuseklassi dikteerisid kaks lätlannat. Marlena Gavare (Ozo Golf Club) võidutulemuseks jäi +16 ning kaasmaalase Katrina Jana Gustafssone (Golfs Viesturi) sai kirja +28. Eestlaste esikolmik tuleb kõik Estonian Golf & Country Clubist. Regina Luik edestas kulla saamiseks kahe löögiga Lill Kangustit. Pronks kuulub Laura Mölderile. Tulemused

Noormeeste kuni 16-aastaste vanuseklassi valitses Ruut Kangust (EGCC). Kolme päeva lõpptulemuseks jäi -8. Klubikaaslane Rauno Pikk võttis teise koha tulemusega par. Kolmas koht kuulus Lenni Peräläle (+2, Golf Pirkkala), kes täna lõi ühe löögiga palli auku 13ndal rajal. Eesti noorte MV pronksmedal kuulub aga Niitvälja Golfiklubi esindajale Ralf Johan Kivile (+3). Tulemused

Neidude kuni 16-aastaste vanuseklassi valitsejanna oli Elizaveta Sofia Reemet (EGCC), kelle kolme päeva resultaat oli +6. Teine koht kuulub klubikaaslasele Isabel Sirelile ning kolmas koht Annika Konile (Otepää Golfiklubi). Neile kuulusid ka Eesti noorte MV arvestuses vastavad medalid. Tulemused

Poiste kuni 14-aastaste vanuseklassis näitas head mängu koduväljakul mänginud Rasmus Kivila Jr. Tema kolme päeva resultaat +14 (kaks viimast päeva mõlemad +2). Lätlane Emils Gustavs Sangovics kaotas teise koha saanuna juba 12 löögiga. Kolmas koht ja Eesti noorte MV hõbe läks Andreas Robin Pukspuule (EGCC) ning vaid ühe löögiga kaotas Hart Oskar Aoveer (Niitvälja Golf), kellele kuulub Eesti noorte MV pronks. Tulemused

Sama vanade tüdrukute klassis oli omaette klassis Hannah Õunap (+10, Niitvälja Golf), kes edestas teiseks jäänud lõunanaabrit Liliana Krolet (Ozo Golf Club) lausa 20 löögiga. Kolmas koht samuti Ozo Golf Clubi esindaja Elizabete Grivnale. Eesti noorte meistrivõistluste kuld kuulub aga Meribel Malvale (Rae Golfiklubi). Tulemused

Noorimate poiste (kuni 12-aastased) vanuseklassi võit läks Marcus Lattile (Nitvälja Golfiklubi), kelle kahepäeva tulem oli +30. Teine ja kolmas koht kuulusid lätlastele. Domeniks Tralmaks (Ozo Golf Club) jäi maha 7 löögiga ning Stefans Dianovs-Karašs (Golfs Viesturi) omakorda 7 löögiga „naaberküla“ poisist. Eesti noorte MV hõbe kuulub aga Karl Konrad Rannale (EGCC) ning pronks Kaur Mattias Kuuskmele (Niitvälja Golf). Tulemused

Tüdrukute noorimas vanuseklassis läks esikoht Rae Golfiklubi esindajale Annabel Kadakule tulemusega +41. Nelja löögiga jäi talle alla Kristella Sikk (Niitvälja Golfiklubi) ning kolmas oli Iiris Mätas (Rae Golfiklubi), kes kaotas omakorda nelja löögiga Sikkule. Neile kolmele ka vastavad Eesti meistrivõistluste medalid. Tulemused

Kokku oli stardis juba mainitud rekordilised 101 mängijat ning Covidi kiuste oli esindatud 7 riigi mängijad. Auhinnalaua aitasid katta Sportland, Aura ja Nike.

Fotod: Kadri Palta