Junior Tour 2019 – 5 etapp EGCC’s

Foto: EGL

13.augustil jätkus Jõelähtmes EGCC Stone Coursel Estonian Junior Tour 2019. Augusti heitlikust ilmavalikust tõmbasid noored aga seekord parima loosi ja võistlus peeti maha sooja ning päikesepaistega. Et väljak liiga lihtsaks ei osutuks, siis oli abiks mõõdukas tuul. Stardis seekord 39 noort Eesti golfarit

Kõige pisemaid ehk U12 mängijaid oli seekord stardis 9. Tulemused olid igati korralikud ja terve esimene ots korrigeeris oma händikäppe paremaks. Päeva paremuselt teise tulemuse 21 punkti mängisid välja Karl Andreas Soo EGCC’st ja Robin Helm Niitväljalt aga parema HCP toel kuulus teine koht Robinile. Võitjaks krooniti seekord aga EGCC oma kasvandik Carl Mitt 22 punktiga!

U15 klassis on tavapäraselt kõige suurem osavõtt, mis on kindlasti positiivne Eesti golfi tulevikku silmas pidades. Ja kui veel korralikke tulemusi mängitakse etapilt etapile, siis muutub asi veelgi positiivsemaks. Selles klassis mängitakse HCP löögimängu ning seekord suutsid pooled oma taseme välja mängida ning 5 paremat isegi händikäppi langetada. Esimesed kaks olid seekord teistest selgelt üle ja nii läks teine koht Niitväljale Aivar Paalberg Jr esituses, kes mängis tulemuseks 69 netolööki. Kodurajal EGCC’s ei jätnud aga Rauno Pikk teistele sõnaõigust ning päeva parim scratch tulemus 77 lööki tegi netotulemuseks koguni 64 lööki – kindel võit ja tubli töö!

U18 klassi parimad kohad rändasid Tallinna lähistelt kaugele. Sealjuures mängisid esimesed kaks välja täpselt sama tulemuse 70 netolööki aga kõrgema HCP tõttu pidi teise kohaga leppima Ilona Tamm Valgerannast ning võidu noppis Mihkel Paloots Otepäält. Päeva parima scratchi auhinna võttis selles klassis samuti Otepää golfinoor Nils Illimar Esko 83 löögiga.

U21 klassis mängitakse aga puhast löögimängu ja stardis oli 9 mängijat, kellest nii mõnigi võiks vanuse ja HCP poolest mängida mõnes lihtsamas klassis, aga tore näha, et soovitakse mõõtu võtta kõige kangematega. Päeva paremuselt teiseks tulemuseks oli 74 lööki, millega said raja läbitud nii Anete Liis Adul kui Richard Teder. Parem HCP andis teise koha Richardile. Päeva parimaks osutus Sten Erik Soo, kes mängis välja raja par’i ehk 72 lööki!

Au ja kiitus kõikidele, kes võtsid vaevaks Jõelähtmesse sõita ning veeta üks super ja võitluslik päev golfiväljakul. Ja ikka ka suurimad tänud ka neile ilma kelleta ei saa võistlused kuidagi toimuda ehk toetajad – Eesti Golfi Liit, Corny, Avallone, Eesti Golfikool, Exit Golf ja Cobra Puma Golf. Eriline tänu super väljaku ja külalislahkuse eest EGCC’le ning maistva kõhutäie eest DaVinci golfirestoranile.

Sellega on nüüd 5 etappi tänaseks mängitud ja enne finaali on jäänud auhindade ja kohapunktide teenimiseks vaid üks võimalus 27.augustil EGCC Sea Course’l. Oluline on mitte maha magada registreerimise tähtaega 25.augustil, sest hilinejaid starti ei lubata:)

Fotojäädvustused leiab Eesti Golfikooli facebookist.

Etapi tulemused ja sarja paremusjärjestuse enne viimast etappi koos Estonian Jr. Open tulemustega leiab Eesti Golfi Liidu golfboxist

Tekst: golfiakadeemia.ee