Junior Touri kolmas etapp mängiti Valgerannas

Foto: EGL

16.juulil mängiti Valgerannas selle hooaja noortesarja kolmas etapp. Arvestades, et samal väljakul mängitakse kuu lõpus Estonian Junior Open, siis oli see paljude jaoks heaks testiks enne suurvõistlust. Seekord oli lisaks Eesti noortele stardis ka paarkümmend Läti golfinoort, mis tegi kokku üle 60 noorgolfari! Ilusale ilmale  ja veel eriti suvepealinnas lootsid kõik aga paraku oli soe ja päike seekord menüüsse ei mahtunud. Vihma oli enne võistlust tulnud korralikult ja väljakule oli tekkinud erinevaid veetakistusi. Võistluse algus oli sajus ja tuules, aga tavapäraselt ei vingunud keegi noortest ilma pärast ja positiivne mõttelaad klaaris ka võistluse lõpuks taeva selgemaks.

U12 klassis läks seekord võit Lätti, kui päeva parimana mängis 19 punkti Enija Simanovica Ozo golfiklubist. Päeva paremuselt teise tulemuse 17 punkti mängis Eesti Golfikooli ja Estonian Golf & Country Club kasvandik Patrik Karilaid.

U15 klassis oli osalejate nimekiri kõige pikem ja selle aastase kogemuse põhjal oli selge, et auhinnalise koha nimel peab vägevaid skoore näitama. Päeva parima scratchtulemuse 78 lööki mängis Robin Udodov Otepää golfiklubist, mis paraku selle klassi mänguformaadiga tegi netotulemuseks 70 ja piisas kolmandaks kohaks. Kaks parimat netotulemust kuulusid EGCC juunioritele – sellel hooajal hoos olev Rauno Pikk saavutas netotulemusega 66 lööki teise koha ja päeva võitjaks krooniti Danielle Truusa! Eelmisel etapil DQ kirja saanud Danielle jaoks oli see mõnusaks lohutuseks ning netotulemuse 59 löögi toel tuli pidada elu esimene võidukõne:)

U18 klassis mängis päeva parima löögitulemuse Nils Illimar Esko Otepäält, aga kuna ka selles klassis on formaadiks hcp-löögimäng, siis võiduks sellest ei piisanud. Auhinnalise teise koha sai seekord Valgeranna kohalik piiga Laura-Liisa Lilleleht netotulemusega 73 lööki. Parimaks osutus aga sel hooajal juba teise võidu teeninud Johan-Erik Põldmäe tulemusega -2 ehk 70 netolööki.

Ja siis see kõige “tugevam” klass, kus võetakse mõõtu puhtas löögimängus. Stardinimekiri oli ka selles klassis päris pikk ja oli tore, et Eesti noored said Läti eakaaslastega võimeid võrrelda. Päeva parimate tulemuste eest hoolitsesid seekord neiud. Kuigi Niitvälja kasvandik Aksel Seppel mängis sama tulemuse, mis teiseks tulnud Anete Liis Adul EGCC’st ehk 76 lööki, andis madalam hcp auhinnalise koha Anetele. Võit selles klassis rändas aga piiri taha, sest Marija Luize Jucmane 74 lööki ei jätnud teistele võimalust!

Riikide arvestuses nelja klassi võitude osas sõbralik viik 2-2:)

Võistluse sees peeti ka 2 erivõistlust ning üllatuslikult läksid mõlemad võidud U12 klassi poistele – Corny longest drive erivõistluse võitis Carl Mitt ja Exit Golf closest to pin võitis avalöögi 7.93m lipust kihutanud Karl Konrad Ranna.

Kokkuvõttena oli tore näha hoolimata kehvast suveilmast nii palju noori võistlemas ja tublid olid kõik, kes kohale tulid. Kellel tulemuste poolel väga hästi ei läinud, siis järgmine võimalus sarja tabelisse punkte teenida on Estonian Junior Open’il juuli lõpus, kus mängus lausa topelt punktid! Peale seda jääb veel 2 etappi 13.augustil ja 27.augustil juba EGCC väljakutel ning siis sarja finaal 1.septembril!

Ja ikka ka suured kummardused neile ilma kelleta ei saa võistlused kuidagi toimuda ehk toetajad – Eesti Golfi Liit, Corny, Avallone, Eesti Golfikool, Exit Golf ja Cobra Puma Golf. Eriline tänu super väljaku ja külalislahkuse eest White Beach Golf’ile!

Tulemused

Fotod leiate Eesti Golfikooli Facebookist

Tekst: golfiakadeemia.ee