Junior Touri teine etapp tõi häid tulemusi

Foto: EGL

Eile jätkus Estonian Junior Tour 2019 etapiga Estonian Golf & Country Club Sea Course’l. Kuigi ilmaennustus hakkas peale nädalavahetust ainult koledusi lubama, siis tegelikkuses olid golfimänguks ideaalsed tingimused. Stardis oli seekord 33 Eesti noorgolfarit, kellest paljud näitasid ilusaid skoore!

U12 klassis võtsid omavahel mõõtu 11 aastased ja nooremad ning just väiksemad mehed, kelle käekiri pole koolis päris ilukirjaks vormitud, näitasid et golfikepiga saab rohkem imet teha. 9 rajalise punktimängu päeva paremuselt teine tulemus kuulus Estonian Golf & Country Club’is treenivale Kerdo Arosele 17 punktiga. Teist etappi järjest oli aga klass oma ette Karl Konrad Ranna samuti EGCC’st. Kui esimesel etapil sai tubli tulemusega händikäppi korralikult korrigeeritud, siis eile tuli sellele lisa ja 23 punktiga saavutatud võiduga kihutab mehike hcp redelil ikka allapoole.

U15 klassis oli konkurents taas kõige tihedam ja stardis oli 14 noort erinevatest Eesti golfiklubidest. Siinkohal on ka tore näha, et järelkasvu tänastele koondisemängijatele tuleb küll! Mänguvormiks selles klassis hcp löögimäng ehk iga löök kulla hinnaga ja ka ebaõnnestunud rajad jäävad tulemustesse. Eile oli auhinnaliste kohtade heitluseks vaja ennast kindlasti ületada ja oma hcp’st paremini mängida. 2-4 koht mängisid seejuures välja täpselt sama tulemuse 69 netolööki aga auhinnalise teise koha sai kahjuks ikkagi ainult üks mängija. Niitvälja noore Rihard Ratasepa ja Valgeranna golfiklubis treeniva Selina Lebini ees napsas parema hcp toel teise koha Eesti Golfikooli ja EGCC golfituus Rauno Pikk, kes oli selle aasta sarja esimese etapi kindlalt võitnud. Seekord aga siis teine, kuid ka temal hcp iga päevaga ainult langeb ja selles rütmist koputab varsti singli-staatus uksele. Päeva kindel võitja oli 64 netolöögiga teine EGCC tubli noorgolfar Andreas Robin Pukspuu, kellel esimene etapp väga hästi ei õnnestunud, aga nüüd sai kuhjaga vajalikke punkte sarja üldarvestusse! Päeva parim scratch tulemus läks selles klassis jagamisele Saaremaa golfari Ralf Johan Kivi ja Ruut Kangusti vahel EGCC’st – mõlemale kirja 84 “päris” lööki 🙂

U18 konkurents on teist etappi kõige kesisem, aga eks siin ole ka põhjuseks selle klassi mänguvorm – hcp löögimäng ja palju gruppi kuuluma pidavaid noori eelistavad juba rinda pista kõige vanemas – päris löögimängu klassis. Aga loomulikult ei vähenda see kuidagi võitluse ja võitude väärtust. Eilne paremuselt teine oli Lill Kangust EGCC’st 83 netolöögiga ja võitja osas kahtlust ei tekkinud. Juba eelmisel hooajal pidevalt ilusaid tulemusi mänginud ja selle aasta esimesel etapil natukene ebaõnnestunud Ilona Tamm Valgeranna golfiklubist ei andnud kellegile sõnaõigust. Võidutulemuseks oli 68 netolööki ja ei teagi, kas selle puhul oli tegemist golfi ipponiga, sest vahe täna teisega lausa 15 lööki! Ilona teenis lisauhinna ka parima scratch tulemuse eest.

U21 klass on sellel hooajal aga seni osutunud populaarsuselt teiseks U15 klassi kõrval. Nagu ka eespool mainitud, siis selles klassis mängivad ka mitmed noored, kelle hcp võiks neid aidata nooremates klassides kergelt võitudele aga tore, et nad ei pelga võistelda paremate vastu puhtas löögimängus. Ja kes teab, millal ka neilt ühel hetkel tõsine tormihoiatus tuleb. Au ja kiitus aga kõikidele osalejatele, sest enamus U21 grupi stardis olnud noored mängisid alles nädalavahetusel Eesti vanimal golfivõistlusel Niitvälja Karikas ja päevase vahe järel olid uuesti võistlustules. Eelmise etapi võitja Sten Erik Soo tegi küll korraliku tulemuse 76 lööki, aga sellest oli auhinnalisele kohale jõudmiseks vähe ja tasuks kolmas koht. Päeva paremuselt teise tulemuse mängis Richard Teder ja selleks oli 73 lööki ehk 1 üle par’i. Päeva absoluutne tegija oli aga Ken-Marten Soo, kes on selleks hooajaks saanud tõsiselt hea mineku. Nädalavahetusel lõpetas mees Niitväljal 9 kohal ja kuri kui herilane, sest putt ei jooksunud ning sinna jäi mitu lööki, mis oleks tabelis ülespoole aidanud. Tore, et sportlik viha viib edasi ja eile tulistas Ken-Marten kodurajal tulemuseks 69 lööki, ehk -3 alla raja par’i! Kolm paremat selles klassis kuuluvad EGCC hingekirja.

Corny pikima drive eriauhinna sai Rauno Pikk ja lähemale lipule minivõistluse võitis Fred Eerik Laats.

Seega oli üks tegus teisipäev ja suurimad õnnitlused võitjatele. Kiitus ka kõikidele teistele, kes pingutasid, kuid seekord ei õnnestunud, aga uus võimalus juba 16.juulil Valgerannas kolmandal etapil.

Ja lõpetuseks ka suured kummardused neile ilma kelleta ei saa võistlused kuidagi toimuda ehk toetajas – Eesti Golfi Liit, Corny, Avallone, Eesti Golfikool, Exit Golf ja Cobra Puma Golf. Eriline tänu super väljaku ja külalislahkuse eest Estonian Golf & Country Club ning maitsva kõhutäie eest Da Vinci golfirestoran:)

Tulemused leiab siit

Pildid Eesti Golfikooli Facebookist

Uute kohtumisteni kahe nädala pärast!

Tekst: golfiakadeemia.ee