„Kaotsiläinud talendi“ esimene võit

Foto: Ken Murray, Icon SMI/ZUMA Press/Scanpix

Aastaid tagasi üheks USA säravaimaks amatöörgolfariks peetud Wyndham Clark (29) ei suutnud profikarussellis läbi lüüa. Viie aastaga ei enamat kui teine koht 2020. aasta Bermuda Championshipil, mis pole just tippturniir, ja kolmas kahe nädala tagusel Zurich Classicu paariturniiril. Maailma esisajasse õnnestus mehel esmakordselt tõusta alles sel kevadel, pärast Valspari ja Corales Puntacana võistlustel esikümnesse jõudmist.

Täht lõi lõpuks särama läinud pühapäeval Charlotte’is, Põhja-Carolinas, kus Clark saavutas profikarjääri esimese võidu, pannes kinni 20-miljonilise auhinnapotiga Wells Fargo Championshipi.

Kahe võistluspäeva (67+67) järel juhtima asunud Clark jätkas ka kolmandal päeval kindlalt (63) ja läks viimasele päevale kahe-löögilise eduga Xander Schauffele ees. Otsustavat päeva alustas ta endalegi ootamatu favoriidikoorma all kätt väristades, teenides kohe avarajal bogey. Järgmiselt kuuelt rajalt par’id. Olümpiavõitja Schauffele lõi esimesest seitsmest kaks birdie’t ja asus võistlust juhtima.

Ent just selles seisus asjaolud muutusid – järgmisel viiel rajal lõi Clark kolm  birdie’t, Schauffele samal ajal kaks bogey’t ning pärast 12. rada oli Clark omakorda nelja löögiga võistlust juhtimas. Clark jätkas peatamatult, lõpetas võistluse -19ga, mis on parim tulemus sel turniiril pärast McIlroy 2015. aasta -21, ja võitis kindlalt. Maailma edetabelis tõusis Clark 80. kohalt 31.-ks. Schauffele jätkab edetabelis viiendal positsioonil. 2019. ja 2022.aastal Wells Fargo turniiri võitnud Max Homa jagas kaheksandat kohta ja tõusis maailma edetabelis kuuendaks.

Pärast Mastersil hävimist ligi kuu aega võistluspausi pidanud McIlroy ei suutnud selgi korral oma nime vääriliselt esineda – tulemuseks +1 ja 47. koha jagamine.

Tulemused