Kes muu kui Scheffler

Lõuna-Carolinas Hilton Headi saarel mängitud maineka eliit-turniiri (valitud seltskond, no cut, 20 miljonit auhinnaraha) RBC Heritage võitis ei keegi muu kui maailma esinumber Scottie Scheffler. Karjääri kümnes võit (ja neljas viimasest viiest turniirist) tuli võrdlemisi kindlalt, kuigi avapäeva 69 seda ei ennustanud. Teise päeva kuus ja kolmanda kaheksa birdie’t tähendasid, et pühapäeva alustas Scheffler (-16) juba liidrina. Napilt kaotasid Straka ja Morikawa.

Pühapäeva staariks kippus kujunema Wyndham Clark, kes esimese 11 rajaga noppis -8 ja tõusis teist kohta jagama, ent 12. ja 13. rada tõid nii talle kui veel mitmele esikohast unistanud mehele pettumuse bogey või double bogey näol. Kui hetk varem oli neli meest Schefflerist ühe löögi kaugusele, siis järsku, pärast seda imelööki

kaotasid kõik vähemalt kolmega ja edasi käis põnev võitlus pigem juba vaid teise koha peale. Selles tihedas konkurentsis tõmbas pikima kõrre Shahith Theegala, kolmandat kohta jagasid Clark ja Patrick Cantlay.

Tulemused

Viimase 30 aasta jooksul on vaid kolm meest  – Vijay Singh aastal 2004, Tiger Woods aastal 2008 ja nüüd Scheffler – suutnud viiel järjestikusel turniiril kahe parema hulgas lõpetada.

Scheffler jõudis kümne esikohani 51 turniiriga. Woodsil kulus selleks 59 turniiri. Vaid David Duval jõudis kümne karikani kiiremini – lausa 33 turniiriga. Seejuures on peaaegu kõik Scheffleri võidud saavutatud absoluutses tippkonkurentsis – viimasel seitsmel võidetud turniiril oli kohal vähemalt kaheksa maailma esikümne mängijat!

Scheffler sooritas 40. järjestikuse ringi par’iga või paremini. Rekordiks on Woodsi 52.

Vahest need statistilised näitajad kinnitavad, et käimas on profigolfi ajaloo üks võimsamaid tähelende ja saab näha, kui kaua see jätkub või mismoodi mõjutab Scheffleri vormi isaks saamine, mis peaks aset leidma juba lähipäevil.

Samal ajal mängiti Dominikaani vabariigis n.ö. teise ešeloni võistlus Corales Puntacana Championship, kus karjääri kaheksanda esikoha võitis Billy Horschel.

Tulemused

Tour jätkub sel nädalal New Orleansis.

Aste madalamal Korn Ferry tuuril tegi ajalugu aga vaid 15-aastane Miles Russel, kes lõpetas TOP25 seas, saades sellega noorimaks mängijaks alates 1983. aastast, kes PGA Touril või Korn Ferry Touril on jõudnud nii kõrgele kohale.

Naiste PGA Touril domineerib Scheffleriga sarnaselt Nelly Korda. Nädalavahetusel lõppenud  major’i, Chevron Championshipi võit oli talle karjääri 13. esikoht,  aga ta on võitnud nüüd lausa viis turniiri järjest.