Klubidevahelised MV: parimad on Niitvälja mehed ja EGCC naised

Foto: Kadri Palta

Täna selgusid parimad golfiklubid meeste ja naiste arvestuses. Meeste arvestuses läks kindel võit Niitvälja Golfiklubile. Naiste parimaks klubiks osutus esmakordselt Estonian Golf & Country Club. Kõigest aga järgemööda.

Meeste esikolmik: 1. Niitvälja Golfiklubi, 2. EGCC, 3. Rae Golfiklubi

Meeste klassis kasvatas eile kätte võideldud edu veelgi Niitvälja Golfiklubi. Võidutulem kahe päeva peale 728 lööki (+28). Täna mängiti meeste võistlusel kolm fourballi, millest kaks läks arvesse ning neli individuaalset mängu, millest arvestati lõpptulemuses kolm paremat. Fourballis sai Timo Raukas/Aivo Hommik kirja kahepeale tulemuse -3 (67). Tõsi Raukas saanuks üksi kirja ka -1, mis olnuks päeva parim individuaalne tulemus aga fourball on siiski fourball. Nii Gert Holland/Taavi Viirpalu kui ka Joel Rothberg/Hanno Strazds mängisid mõlemad 71 lööki fourballis. Individuaalselt sai parima ringi kirja Markus Varjun (73). Carl Hellati ring oli 74 ja Kevin Christopher Jegersil 75. Arvetusse ei läinud Raivo Velsbergi 90 lööki ning lisaks kuulus meeskonda Rainer Boberg, kes täna sai puhkepäeva.

Tiitlikaitsja EGCC suutis aga kindlalt pareerida Rae Golfiklubi rünnakud ning kindlustas hõbemedalid tulemusega 761 lööki (+61). Richard Tederilt täna meeskonna heaks 73 ja Janar Toomessolt 75 lööki. Fourballi parim paar EGCC meeskonnas oli Henri Pikk/Kristjan Kaleviste, kelle skooriks 71. Lisaks kuulusid meeskonda Peep Pira, Jan Larsson, Gunnar Kobin, Taavi Truusa, Tõnis Segekrantz ja Mait Schmidt mängijatena ning nõuandjana Marko Kaldoja.

Kolmas koht sel korral koduväljakul mänginud Rae Golfiklubile. Hõbemedaliteni jäi üheksa lööki. Lõpptulemus 770 lööki (+70). Täna Christopher Hermani ja Kristo Tulluse mänguringid 74 ja Janno Sillal 78 lööki. Lisaks kuulusid võistkonda Veiko Vill, Eerik Kivivare, Viljam Põdra, Timo Olesk, Rein Sarapik, Indrek Kuivallik ja Veljo Haube mängijatena ning nõuandjatena klubi tänane kapten Tõnis Nõmmik ja alates järgmisest aastast kapteni rolli asuv Andres Kivivare.

Neljas koht Otepää Golfiklubile (+106), viies oli Saaremaa Golfiklubi (+140), kuues Valgeranna Golfiklubi (+147) ning seekord seitsmes, debüüdi teinud Ojasaare Golfiklubi (+266).

Individuaalsetest tulemustest väärib mainimist veel Ralf Johan Kivi 73 ja Kaupo Pastaku 76 lööki (mõlemad Saaremaa Golfiklubi) ning Eero Soosaare 78 lööki (Ojasaare Golfiklubi). Tulemused

Naiste esikolmik: 1. EGCC, 2. Niitvälja Golfiklubi, 3. Rae Golfiklubi

Naiste parima klubi arvestuses juhtus ajalooline sündmus, kui esmakordselt pidi võidukarika loovutama Niitvälja Golfiklubi. EGCC edu võistluse lõpuks oli 14 lööki. 630 vs 644 lööki.

Estonian Golf & Country Clubi võitu panustasid täna individuaalselt kolmik Anete Liis Adul 73, Mariliis Palm 75 ja Anu Hanson 78 löögiga. Lisaks läks kirja fourballi tulem paarilt Anu Uuemõis/Monica Pihlak 76. Naiskonna eest võitlesid veel Apawan Chinglek, Anneli Esken, Ene Tuul ja Katre Kõvask. Nõuandja rollis olid Marko Kaldoja ja Janar Toomesso.

Hõbemedali said kaela Niitvälja poolelt Annika Koitmaa, Cliona Dalberg, Liis Kuuli, Küllike Varik, Kristina Kuzmenok, Kristel Ulla, Margit Sunni, Olesia Abramova ja Ulvi Ingver. Päeva parima individuaalse tulemuse mängis Annika Koitmaa, kes sai kirja täpselt par-i ning tema händikäp langes ajaloo parimaks, 0,1-ni. Pluss händikäp on käega katsuda ning lisaks siinjuures, et Annika läbis pärast eile hommikust mänguringi õhtul ka Tallinna maratoni raames peetud 10 kilomeetri võistluse.

Kolmanda koha sai kirja Rae Golfiklubi, kes pareeris nagu meeste klassiski Otepää Golfiklubi rünnakuid. Lõpptulemusteks 689 vs 701. Rae Golfiklubi koosseisu kuulusid Anne Nõmmik, Siiri Haller, Sirje Eichelmann, Kai Regi, Jana Raudvere, Liis Õll, Merle Aun ja Riina Egger. Nõuandjate rollis olid Tõnis Nõmmik ja Andres Kivivare.

Neljas koht nagu mainitud juba Otepää Golfiklubile, viies oli Valgeranna Golfiklubi, kes kaotas 17 löögiga Lõuna-Eesti esindusele (kokku 718 lööki) ja kuues Saaremaa Golfiklubi (786). Tulemused

Fotod: Kadri Palta