Kolm koondislast võistlesid ülikoolide turniiridel

Eile lõppesid USA pinnal mitmed ülikoolide turniirid, kus kaasa lõid ka mitmed Eesti koondislased. Edukaima turniiri tegi meeste koondise kapten Mattias Varjun, kes lõpetas Kampen Golf Coursel peetud Purdue Fall Invitational turniiri jagatud 9. kohaga. Varjuni ringid olid 74, 74 ja 70. Võidu noppis maailma amatöörgolfi edetabeli 34. mängija Bryce Lewis (Tennessee), kes sai lõppskooriks -8 (68, 66, 74). Teise koha näppas Norra uus tulevikulootus Herman Wibe Sekne (WAGR 118), kelle lõpptulem oli -4. Mattiase ette mahtus veel mitu maailma TOP500 mängijat, kuid näiteks turniiri võitnud Tennessee meeskonna üks liidermängija Caleb Surratt, kes asub WAGR edetabelis lausa 16. positsioonil, jäi turniiril jagama 29. kohta. Värskelt avaldatud esimeses, selle hooaja USA I divisjoni ülikoolide edetabelis hoiab Tennessee ülikool 10. kohta. Purdue Fall Invitational turniiril kaheksanda koha saanud Varjuni ülikool VCU on edetabelis 85. Tulemused

Varjun sõnas ise pärast edukat turniiri: „Purdue võistlus oli meie selle hooaja seni tugevaim võistlus, kus mängisid ka mõned tippülikoolid. Teist võistlust järjest oli väljak pikk ja nõudlik ning olud keerulised. Eile oli väljak mõnevõrra rohkem „saadaval“, sest tuult oli pisut vähem ja ilm soojem. Täna tuli rinda pista tugeva tuule, jahedama ilma ja pisut ka vihmaga. Seda enam olen väga rahul oma tänase ringiga. Väljakul oli päris mitu pikka par 4 rada, kus pidi kaks suurepärast lööki lööma, et griinile saada ja keerulised par 3 rajad veega. Ka lühematel radadel pidi mängima täpselt, et birdie võimalus tekiks. Viimase kahe võistluse tingimused meenutavad profituuride tingimusi, sellistes oludes ennast pidevalt proovile panemine arendab palju. Saab näha kus on enda mängu kitsaskohad ja ka mõtlemine mööda väljakut liikudes peab teistsugune olema. Kokkuvõttes olen rahul, aga eesmärk on veelgi paremaks saada.“

Anete Liis Adul oli aga Quinnipiac Classic turniiril avapäeva järel, kus mängiti kaks ringi, lausa kolmandal kohal ning mängis otsustavat ringi nn liidergrupis. Paraku viimane ring naiste koondise kaptenil ebaõnnestus ning kokkuvõttes tuli vastu võtta jagatud 19. koht. Aduli ringid olid 75, 77, 88. Turniirivõit sel korral Kaylee Sakodale, kes sai ainsana kirja miinusmärgiga tulemuse. Quinnipiac ülikooli mängija ringid olid 74, 70 ja 71 (kokku -1). Ameeriklanna edestas Chantal El Chaibi lausa 11 löögiga. Turniiri võitis Sacred Heart University, edestades Aduli koduülikooli Farleigh Dickinsoni ja Quinnipiaci vaid ühe löögiga. Tulemused

Kevin Christopher Jegers aga mängis Bank of Tennessee Intercollegiate turniiri ning sai jagatud 37. koha. Jegersi mänguringid olid 74, 69 ja 75. Turniirivõitu jagasid Kieron van Wyk (WAGR 100) ja Jack Lundin (WAGR 350), kes mõlemad said kirja -13. Meeskondlikult oli parim Cincinnati. Jegersi koduülikool Middle Tennessee State sai jagatud 9. koha. Tulemused