Koondis alustab homme Euroopa Meistrivõistlusi

Foto: EGL

Eesti golfikoondis stardib homme täiskasvanute Euroopa Meistrivõistluste B-divisjoni turniiril Poolas, kus vastasteks Belgia, Poola, Slovakkia, Sloveenia, Šveits, Türgi ja Wales. Eesti koondist esindavad Rosa privaatväljakul toimuval meeskondlikul võistlusel: Carl Hellat, Joonas Juan Turba, Kevin Christopher Jegers, Mattias Varjun, Timo Raukas ja Markus Varjun. Peatreener: Paul Põhi. Kahel esimesel päeval mängitakse löögimängu, mille alusel moodustatakse play-off tabel riikide vahel ning seejärel mängitakse kaks päeva match-play formaadis, kuni selgub lõplik paremusjärjestus.

Koondise peatreeneri Paul Põhi sõnul on Poolas taas segamas ilm. Täna pärastlõunal tuli harjutamine korra äikese ohu tõttu katkestada ja ka homme on ähvardamas äikese oht. „Väljak ise on muidugi igati vinge ja mis seal salata ka raske. Avalöökidel on suur roll, kuna väljak on küllaltki kitsas ning bunkrid ja veealad on mängus ning vett on tõesti palju,“ lisas Põhi pärast teist harjutusringi.

Tulemusi saab jälgida siit.

Eesti jaoks parim aasta oli võistkondlikul võistusel 2007. aastal, kui B-divisjoni meistrivõistlused peeti Niitväljal ning esikolmik nägi välja: Eesti, Poola ja Slovakkia. Eestit esindasid tol korral: Mark Suursalu (individuaalne võit; ringid: 74, 75, 74), Martin Toom (3. koht), Paul Põhi (4.), Egert Põldma (5.), Gert Velsberg (13.), Henry Kiviorg (25.). Ajaloost pikemalt aga juba mõni teine päev.

Kahele kohale, mis tagaks kindla pääsu A-divisjoni on tahtjaid loomulikult palju. Suuremateks favoriitideks tuleb pidada ilmselt Belgia, Šveitsi ja Walesi koondist. Belgiat esindavad teiste seas näiteks maailma edetabeli 253. kohal asuv Alan De Bondt (hcp +2,9) ja 448. positsioonil Giovanni Tadiotto (hcp koguni +5,2!), kes hiljuti Hollandis peetud individuaalsel EMil saavutas jagatud 21. koha. Šveitsi koondise liidriteks peaks olema aga Perry Cohen (200, +3,6), Jeremy Feiburghaus (213, +3,4). Cohen oli individuaal EMil avapäeva järel liider ning enne viimast päeva kolmandal kohal, kuid veidi kehvema viimase ringiga langes 29. kohta jagama. Walesi koondis aga kus kõik mängijad omavad handycapi vahemikus +2,2 kuni +3,7 on maailma edetabeli järgi liidriteks Ben Chamberlain (449, +3,2) ja Thomas Williams (468, +3,7), kes saavutas individuaal EMil jagatud 49. koha.

Täna alanud A-divisjoni võistlusel Berliinis osaleb 16 võistkonda. Avapäeva järel juhib Inglismaa Rootsi ees. Soome hoiab kõrget viiendat kohta. Vingeima individuaalse sooritusega sai hakkama Inglismaa esindaja Gian Marco Petrozzi, kes mängis -10 (62 lööki), seejuures viimasel rajal lipsas sisse päeva ainuke bogey.