Koondis tõusis koha võrra, Hellatilt -3

Foto: EGL

Eesti golfikoondis mängis täna igati korraliku ringi ning tõusis koha võrra tabelis ehk viiendaks, möödudes Slovakkiast. Parim päev oli täna meie mängijatest Carl Hellatil, kes lõi kokku 69 lööki, tehes ka ühe eagle. Pall läks auku par-4 rajal ca 130 meetri pealt. Kevin Christopher Jegersi tulemiks täna oli +2, mis tähendas kahe päeva kokkuvõttes par-i ning individuaalses tabelis 11. koha jagamist. Eile säranud Joonas Turba tulemiks täna oli 78 lööki, mis tähendas kokkuvõttes 15.-20. koha jagamist koos Carl Hellati ja teistega. Koondise pesamuna Markus Varjun sai kirja täna +1 ja Timo Raukas +2. Mattias Varjuni tulemiks +4.

Homme asub Eesti heitlema Türgi meeskonnaga 5.-8. koha poolfinaalis. Foursome matšis esindavad Eestit Timo Raukas ja Mattias Varjun. Individuaalsetes match-play matšides mängivad Markus Varjun, Joonas Turba, Carl Hellat ja Kevin Christopher Jegers.

Carli kommentaar: „Eagle tuli 130m pealt, pall maandus 10m üle ja tuli spinniga sisse, ei teadnud, et see sees isegi pärast lööki, sest griin oli tõstetud. Muidu löögi sain natuke paremaks teisel poolel aga ikka päris halb. Putt ja chip oli päris head ning veidi oli ka õnne paaril löögil.“

Markus: „Mäng oli täna väga hea ja väga häid birdie võimalusi oli kogu mäng, aga kahjuks väga palju ei suutnud realiseerida ja lõpus oli natuke ebaõnne ja tuli kolm bogey järjest. Üldiselt olen rahul, et suutsin suurtest jamadest eemale hoida ja lõpuks korraliku ringi mängida.“

B-divisjoni võidu peale hakkavad mängima homsetes poolfinaalides kokkuminevad Šveits (1. asetus) ja Belgia (4) ning täna võimsa avalduse teinud ja teiseks tõusnud Sloveenia, kes kohtub Walesiga (3).

A-divisjonis tegi imet Soome koondis, kes löögimängu päevade järel kaheksanda asetuse saanuna alistas esimese asetuse saanud Rootsi 4&3 ja liikus edasi poolfinaali. Otsustavaks saanud matšis võitis 22. rajal Veeti Mahonen Ludvig Abergi. Nelja hulka jõudsid veel Inglismaa (2), kes alistas Prantsusmaa (7) 5&2, Taani (3) võiduga 4,5&2,5 Šotimaa üle (6) ja koduväljaku eelist nautiv Saksamaa (4) 4&3 võiduga Hispaania (5) üle. Homsetes poolfinaalides kohtuvad seega Soome ja Saksamaa omavahel ning Inglismaa ja Taani.