Korea pidu Põhja-Carolinas

Foto: Scott Kinser, ZUMA Press/Scanpix

Tähelepalu, mälumängurid! Korea golfarist Joo-hyung Kimist sai esimene 21.sajandil sündinud sportlane, kes võitnud PGA Touri võistluse. Ja missugune võit see oli! Põhja-Carolinas toimunud Wyndham Championshipi esimesel rajal sooritas 20-aastane Kim harvanähtava quadruple bogey (+4), ent ei visanud varustust põõsasse, vaid säilitas rahu, mängis edasi nagu suurmeister (avapäeval seitse birdie’t ja 67 lööki; viimasel kaheksa birdie’t pluss üks eagle ja 61 lööki) ning saavutas oma karjääri esimese võidu kindla eduga järgmiste ees – kaasmaalane Sung-jae Im ning samuti Korea päritolu, kuid USA kodakondne John Huh kaotasid viie löögiga. Tulemused

Võidumehe viimase päeva front nine’i ehk esimese üheksa raja peale kulunud 27 lööki (-8) on kõigi aegade teine tulemus – üheksa raja rekord (26) kuulub 2006. aastast Corey Pavinile. Kõigi aegade teiseks kerkis Kim ka noorimate PGA Touri võistluse võitjate edetabelis (alates teisest ilmasõjast) – 2013. aastal võitis Jordan Spieth 19-aastasena.

Alles juulis Korea PGA kaudu tippseltskonda pääsme lunastanud Kim alustas uut peatükki oma karjääris suurejooneliselt, kui tuli Genesis Scottish Openil kolmandaks ja seejärel Rocket Mortgage Classicul seitsmendaks. Kim liitus viienda mängijana seltskonnaga, kel ette näidata omapärane saavutus – võita PGA Touri osavõistlus vaatamata turniiri vältel tehtud quadruple bogey’le: sama on suutnud Adam Scott, Phil Mickelson, David Toms ja David Graham. Kim on neist esimene, kes võidukat turniiri +4ga alustas.

Golfikarussell jätkub FedEx Cup play-off turniiridega. Kõigepealt mängitakse sel nädalal Tennessees FedEx St.Jude Championship – turniir, mida teatakse ka The Northern Trust ja The Barclays nimedega. Auhinnafondiks 15 miljonit. Osalema pääseb vastava edetabeli (FedEx Cup) 125 esimest.