Kuld Hispaaniasse. Tederile jagatud 7. koht!

Foto: Joosep Martinson

Täna selgusid Pärnu Bay Golf Linksis 36. meeste individuaalsete Euroopa meistrivõistluste parimad. Tuuline päev pani parimate võimed tõeliselt proovile ning esikoha noppis hispaanlane Jose Luis Ballester Barrio, kes oli liidrite seas avapäevast alates. Tema seeria 62, 66, 66, 73 (kogutulem -21), kindlustas talle koha ka paari nädala pärast toimuvale The Openile. Viimati võitis Hispaania mängija 1995. aastal, kui El Prati golfiklubis krooniti võitjaks Sergio Garcia. Hõbemedali omanikuks sai taanlane Mads Laage ja pronksmedali Walesi mängija James Ashfield, kes mõlemad said skooriks -19.

Eesti golfipublikut rõõmustas aga Richard Tederi (Estonian Golf & Country Club) esinemine, kes viimasel päeval ainsa mängijana sai kirja bogey vaba ringi ja numbriteks 68. Kokku -17 nelja päeva tulem (66, 67, 70, 68). Lõpptabelis andis see ülikõrge jagatud 7. koha.  Medal jäi sel korral kahe löögi kaugusele.

Lisaks Tederile mängisid veel kolm eestlast (Kevin Christopher Jegers, Markus Varjun ja Ken-Marten Soo) viimasel päeval ning kõik lõpetasid kokkuvõttes tulemusega -8 ning jagatud 50. kohal.  Tulemused