Kuningas Rory – taas maailma esinumber

Foto: Gregory Shamus, AFP/Getty Images/Scanpix

Lõuna-Carolinas mängitud CJ Cup tõi miljonite lemmikule, 33-aastasele põhja-iirlasele Rory McIlroyle karjääri 23. PGA Touri tiitli ning – mis ehk peamine – tõstis ta taaskord maailma edetabelis esikohale. Alates märtsist kuulus see positsioon Scottie Schefflerile.

23 tiitliga on McIlroy nüüd vastavas edetabelis 28. kohal. Järgmine võit tõstaks ta samale pulgale legendaarse Gary Playeri ning Dustin Johnsoniga. Tegevmängijatest on enamat suutnud (lisaks Johnsonile) vaid Tiger Woods (82) ja Phil Mickelson (45). Viimati nimetatu küll hetkel ei mängi enam PGA Touri etappe. Vähetõenäoline on ka, et tänaseks 59-aastane Vijay Singh enam PGA Touri etappe võidab. Temal kirjas neid hetkel 34.

Maailma esinumbri positsioon ei ole McIlroyle võõras. Vastupidi, ta on sel kohal üheksandat korda, kokku 108. nädalat. Esmakordselt võis ta ennast ametlikult maailma parimaks pidada juba 2012. aasta märtsis.

CJ Touri, mis PGA kalendris alates 2017.aastast, võitis McIlroy teist aastat järjest. Turniir, mis varem mängitud Lõuna-Koreas ja Las Vegases, toimus esmakordselt Lõuna-Carolinas. Avapäeva järel juhtisid Gary Woodland ja Trey Mullinax (65), McIlroy ja veel viis  meest kaotasid ühe löögiga. Teise päevaga kukkusid kaks liidrit konkurentsist, liidriks tõusis Kurt Kitayama. Cam Davise ja Aaron Wise’i järel hoidis McIlroy neljandat positsiooni, ent kolmanda päeva lõpuks oli ta juba liider. Neljandal päeval kogus McIlroy seitse birdiet ning pärast 16. rada oli esikoht vormistamise küsimus. Mees lõpetaski võistluse kahe bogeyga, ent sellest piisas esikoha hoidmiseks. Kitayama kaotas löögiga, Kyoung-hoon Lee kahega ning Tommy Fleetwood ja Jon Rahm, kes pühapäeval kiiresti kolm birdiet tegi ja korraks ka liidriks tõusis, ent seejärel jahtus, kolme löögiga. Tulemused