Lõppes Copa Andalucia turniir

Foto: Kadri Palta

Kolm Eesti koondislast osalesid sel nädalal Hispaanias toimunud Copa Andalucia turniiril. Amatööridele tavapäratult lausa neljal päeval peetud turniiril sai kõrgeima koha Mattias Varjun, kelle kogutulem -4 (78, 71, 64, 71) andis 22. koha. Kõrgemat kohta jahtimast segas nigel alus, nimelt avastas Varjun avapäeval ennast lausa seisust +9 pärast 12 raja mängimist. Õnneks viimase kuue rajaga suutis USA ülikoolis tudeeriv Varjun veidi avapäeva lõppresultaati veidi parandada ning kirsiks tordil jäi kolmanda päeva tulem 64 (-8).

Kolm päeva kenas graafikus liikunud Kevin Christopher Jegers andis veidi järgi viimasel päeval ning tulemus +3 (72, 71, 71, 77) andis lõpptabelis 41. koha. Carl Hellat ringidega 79, 78, 79 viimasele päevale ei pääsenud.

Turniiri võitis maailma edetabeli 8. number Eduard Rousaud Sabate, kelle tulemuseks jäi -20 (71, 68, 64, 65). Maailma edetabeli 11. number Alvaro Mueller-Baumgart Lucena jäeti kogunisti kuuendaks.

Tulemused

Mattias Varjuni kommentaar: “Praegust aega on hea ära kasutada tehnika lihvimiseks, sest saab palju harjutamisele keskenduda. Ülikooli tagasi suundudes tuleb peaaegu koheselt uuesti võistlusi hakata mängima. Väljas oli hea näha viimase mõne nädala tööd ja selle kallal edasi töötada. Esimene võistlus Lauro golfis möödus tõusude ja mõõnadega, aga seal oli pigem olulisem proovida rajal teha häid swinge ja vähem muretseda tulemuse pärast. Teisel võistlusel Guadalminas hakkasime alguses rangel ja siis ka rajal nägema paremaid swinge ja lööke. Algus oli keeruline, kuid suutsin esimese ringi lõpus mõned löögid tagasi mängida. Kuna tase oli see aasta väga hea, siis pidin järgmised päevad mängima hästi, et cut teha. Teisel päeval suutsin paremini alustada ja mängida korralik ring, kuigi ringi lõpus jätsin mõned lihtsad löögid rajale. Kolmandas ringis lõin palli väga hästi tiilt ning paljud lähestumislöögid lõpetasid augu lähedal. See andis mulle palju võimalusi, millest mitu suutsin ka sisse lüüa. Eriti rahul olen ringi lõpuga, mille mängisin võrreldes eelmise päevaga oluliselt paremini. Ühtlasi tagasin endale koha viimasel võistluspäeval. Viimane päev oli nii vaimselt kui füüsiliselt raske, kuid suutsin oma mänguplaanist kinni pidada ning peale kahvatut algust veel üks ring alla pari välja võidelda. Kokkuvõttes võib aasta esimeste võistlustega rahule jääda, sest oodatud arengut oli näha mitmes mänguelemendis ning head tulemused rajal olid selle kõrval kenaks boonuseks.”