Lõppes registreerimine Eestis toimuvateks Euroopa meistrivõistlusteks

Eile õhtul sulgus registreerimine meeste individuaalsetele Euroopa meistrivõistlustele. EM toimub käesoleval aastal Pärnu Bay Golf Linksis 28.juunist kuni 1.juulini. Kokku avaldas soovi võistlusele pääseda 240 mängijat 41 erinevast riigist. Kuna tegemist on lahtiste Euroopa meistrivõistlustega, siis sooviavaldusi laekus näiteks ka Argentiina, Austraalia, Kanada, Maroko, Filipiinide ja USA mängijatelt. Esmaseks mängima pääsemise aluseks on koht maailma amatöörgolfi edetabelis. Sel aastal on hetkel piiriks 549, millega on koht Pärnus tänaseks tagatud. Lisaks on kõigil Euroopa riikidel võimalik määrata üks õnnelik, kes pääseb võistlusele ning mõningaid erandvõimalusi on võistlusele pääsemiseks veelgi. Näiteks saab pääsme ka Euroopa mid-amatööride tulevane meister.

Korraldajana on Eestile tagatud vähemalt nelja mängija pääsemine stardinimekirja, kuid pole võimatu ka mõne lisakoha saamine stardilisti, kui mõningad mängijad nn eest ära langevad. Hetkel oleks parimad võimalused saada nimeline koht stardirivis Richard Tederil (582), kes on reservlistis viiendal positsioonil.

Kõige suurema esindatusega peaks hetkeseisuga Eestisse saabuma Hispaania (14 mängijat), Inglismaa (11), Holland, Prantsusmaa ja Saksamaa (kõik 9), Iirimaa ja Rootsi (mõlemad 8).

Turniiri peetakse alates 1986. aastast. Varasemate võitjate seast leiame näiteks nimed: Rory McIlroy (2006), Sergio Garcia (1995), Victor Dubuisson (2009) ja Nicolai Hojgaard (2018). Võistlus jõuab alles kolmandat korda nn Ida-Euroopa riikidesse. Korra on võõrustanud turniiri Slovakkia (2015) ja rõõm on tõdeda, et võistlus jõuab Eestisse teistkordselt, kuna Euroopa Golfi Liit hindab Eesti väljakuid ja eestlaste korraldusoskust. 2016. aastal pidasid Estonian Golf & Country Club’is maha 7-rajalise play-off duelli Luca Cianchetti ja Viktor Hovland. Tol korral jäi peale itaallane, kes hetkel siiski on oluliselt tagasihoidlikuma profikarjääri teinud, kui norrakas Hovland, kes parimal hetkel on olnud maailma kolmas number ning kuulus viimati ka Ryder Cup’i Euroopa tiimi.