Lytham Trophy stardis esmakordselt eestlane

Foto: Joosep Martinson

Täna hommikul algas suurte traditsioonidega Lytham Trophy, kus stardis 144-mängijat 21st erinevast riigist ning esmakordselt võistluse ajaloos on stardis ka eestlane. Richard Tederi stardiaeg nelja ringilisele võistlusele täna on Eesti aja järgi 13:10 ning homme 17:10. Jälgi skoore 

Võistlus on tavapäraselt tugevuselt amatöörgolfi TOP10 hulka kuuluv võistlus, mis peetakse Euroopa pinnal. Stardis on mitmeid tugevaid mängijaid, kes kuuluvad maailma esisajasse. Hispaanlastest on kohal eelmisel aastal kolmanda koha saanud Luis Masaveu (WAGR 34), kes omab kõrgeimat edetabeli kohta. Lisaks on stardis esisajast eelmisel aastal teine olnud ja hiljuti Sotograndes võitnud James Ashfield (62), rootslane Albert Hansson (77), hollandlane Lars Van Der Vight (79) ja iirlane Matthew McClean (80). Edetabeli järgi kuues ongi Teder (108).

Võistlust peetakse 1965. aastast Royal Lytham & St Annes Golf Club väljakul. Kogunisti 11 korda on võõrustatud The Openit, viimati 2012. aastal, kui oma teise tiitli võitis Ernie Els. The Openi võidurõõmu samas kohas on veel tundnud teiste seas näiteks Tony Jacklin, Gary Player, Tom Lehman, David Duval ja kahel korral Seve Ballesteros. Viiel korral on siin mängitud ka Women’s British Open. Viimati peetud turniiri 2018. aastal võitis kodupubliku rõõmuks Georgia Hall. 2003. aastal aga võitis legendaarne Annika Sörenstam. Viiel korral on võõrustatud ka The Amateur Championshipi, viimati 2022. aastal. Stardis oli tol korral neli eestlast, kellest kõige kaugemale jõudis Mattias Varjun lõpetades jagatud 33. kohal. Tõsi, löögimängu osa lõpetas Varjun jagatud 10. kohal, vaid ühe löögiga maas Ludvig Abergist, kes jõudis lõpuks veerandfinaali.

Eelmisel aastal turniiri võitnud Frank Kennedy otsustas pärast edukat amatöörgolfi aastat siirduda profimängijaks. Viimased kuus võitjat on olnud inglased.

Meeste koondise toetajad 2024