Mari Hütsi ja Egert Põldma said Eesti Olümpiakomitee ning Haridus- ja Teadusministeeriumi haridusstipendiumi

Eesti Olümpiakomitee ning Haridus- ja Teadusministeeriumi haridusstipendiumi kõrg- ja kutsekooli õpingute rahastamiseks pälvis 32 sportlast kogusummas 27374,50 eurot. 

Egert-Mari

Golfimängijatest said kevadsemestriks stipendiumi 2013 aasta löögimängu Eesti meistrid Mari Hütsi ja Egert Põldma. Egert õpib Tartu Ülikoolis psühholoogiat ja Mari Hütsi on lõpetamas spordijuhtimise õpinguid USA’s Salt Lake City’s Westminister College’is.

Konkursile laekus 38 avaldust, millest 32 vastas nõuetele. Kõik taotlejad said stipendiumi taotluses soovitud mahus. Stipendiaadid valis välja EOK stipendiumikomisjon, kuhu kuuluvad Madis Lepajõe ja Epp Rebane Haridus- ja Teadusministeeriumist, Tõnu Seil Kultuuriministeeriumist, Ants Veetõusme Eesti Akadeemilisest Spordiliidust ning Neinar Seli, Siim Sukles ja Martti Raju Eesti Olümpiakomiteest.

2003. aastast EOK ja HTM-i koostöös välja antav haridusstipendium on osa noorsportlaste treeningtoetuste ja tippsportlaste koolitustoetuste koostööprojektist. Stipendiumi saavad taotleda praegused ja endised tippsportlased kõrgkooli või kutseõppeasutuse õppemaksu tasumiseks. Stipendiumikonkurss toimub kaks korda aastas ja stipendiumifond aastas on kokku 60 000 eurot. Eelmisel, 2014. aastal toetati kahel semestril kokku 70 sportlase õpinguid kogusummas 58 708 eurot.

Allikas: http://www.eok.ee/eok-ja-htm-toetavad-32-sportlase-%C3%B5pinguid-k%C3%B5rg-ja-kutsekoolis