Markus Varjun jagamas avapäeva järel kolmandat kohta

Foto: Joosep Martinson

Kõrgetasemelisel turniiril Franklinis sai Markus Varjun avapäeval kirja -3, millega jagab kolmandat kohta koos ameeriklase Jackson Van Parisiga (WAGR 19). Kevin Christopher Jegers oli veel neli rada enne lõppu esikümnes, kuid seejärel lipsas sisse kolm ebaõnnestunud rada ning lõppkohaks avapäeva järel jagatud 32. positsioon. Liidriks asus turniiri suurfavoriit Gordon Sargent, kes mängis avapäeval -7. Eelmisel aastal koduväljakul sama turniiri võitnud Vanderbilti mängija hoiab maailma amatöörgolfi edetabelis teist kohta. Inglane Conor Gough (388) mängis avaringi -4 ning on teine.

Tulemused 

Võistkondlikult asus liidriks koduväljakul mängiv Vanderbilt (NCAA ränkingu 3), kes sai kirja -8. Eestlaste koduülikool jagab neljandat kohta koos tugeva Ole Missi ülikooliga (5). Mõlemal tiimil avapäeva järel tabelis +1 ning teisest kohast lahutab vaid kaks lööki. Turniiri kolmas TOP10 ülikool Alabama (9) on avapäeva järel kümnes.

Gordon Sargent kuulus eelmisel aastal USA meeskonda, kes võitis meeskondlikud maailmameistrivõistlused ning oli ise individuaalselt jagatud viiendal kohal. 2022. aastal oli ta individuaalselt parim NCAA finaalturniiri löögimängu osas. Meeskonnaga jõuti poolfinaali, kus kaotati hiljem võitnud Texase meeskonnale. Sargent on kaas mänginud ka mitmeid PGA Touri etappe, sealhulgas ka major turniire ning läbinud nendel ka cut’e.

Meeste koondise toetajad 2024