Marleen Taremaa: Park Minigolf on ühiste unistuste tulemus

Foto: Robin Roots

Oktoobri keskel avati Tallinnas Nautica kaubanduskeskuses Põhjamaade suurim minigolfikeskus, kuhu nii golfarid kui ka teised huvilised saavad tulla mängima minigolfi ja seda lausa aastaringselt.

Park Minigolfi üks loojatest ja juhatuse liige Marleen Taremaa on töötanud tänseni peaaegu 10 aastat meediaagentuuris Inspired Universal McCann. Enne seda on ta reisinud palju maailmas ringi, elanud nii Austraalias kui töötanud ka vabatahtlikuna Iisraelis. Samuti on Taremaa olnud tantsuõpetaja ning tegelenud palju noorte ja lastega, seega ürituste korraldamine ja inimestele toredate meelelahutusvõimaluste pakkumine on olnud talle alati väga südamelähedane. Lisaks igapäevatööle tegeleb Taremaa aktiivselt ka rahvatantsuga.

Park Minigolfi avamine on tema ja tema elukaaslase Meelis Järvela ühisunistuse täitumine, sest minigolf ei ole nende jaoks äriprojekt, vaid pigem tore hobi, mis võimaldab ühelt poolt tuua golfi inimestele lähemale ning teisalt viia läbi erinevaid üritusi ja suhelda inimestega – kombinatsioon asjadest, mis on nende mõlema jaoks isiklikult olulised.

Foto: Edyth Raamat

Pikaaegne unistus minigolfi keskusest sai tõeks

Olen golfi mänginud juba üle viie aasta. Hakkasin golfiga tegelema, kui liitusin meediaagentuuriga Inspired ning kuna meie valdkonnas on päris palju golfareid, tundus hea mõte ka endale Green Card teha. Minigolfi keskus oli algselt minu elukaaslase suur unistus ja koos arendasime seda edasi. Mõte ise on meie peades keerelnud kindlasti vähemalt viis aastat. Oleme ise maailmas palju ringi reisinud ja kui õnnestub välisreisidel golfi mängida, siis seda ka teeme. Samuti kui oleme sattunud sellistesse kohtadesse, kus on ka minigolfikeskus, siis püüame alati ka need kohad läbi käia. Väljaku ehitamise idee sai lõpuks kõige suurema tõuke Manchesterist, kus on minigolfi võimaluste loomine kaubanduskeskustesse väga levinud ning seal antud kontseptsioon töötab. Eestis muidugi (mini)golf täna veel nii populaarne pole, aga me tahame seda muuta.  Park Minigolf võib olla just esimene samm läbi mille on lihtsam golfini jõuda. Meie soov on, et saadaks aru, et golfiga võivad tegeleda tegelikult absoluutselt kõik, kellel soovi on. Kuna kaubanduskeskustes käimine on tänapäeval inimeste jaoks sama loomulik kui näiteks hambapesu, siis tunduski mõistlik tuua golf inimeste jaoks harjumuspärasesse keskkonda.

Ehitustööd lõppesid paar päeva enne keskuse avamist

Esimese suusõnalise kokkuleppe Nautica keskusega saime eelmise aasta septembris. Aasta lõpuks said kõik vajalikud dokumendid allkirjastatud ning hakkas töö peale.

Foto: Robin Roots

Kõik rajad on meie endi ehitatud. Radade kontseptsioonid on Meelise loodud ning otsast lõpuni ka tema enda ehitatud. Mina olen püüdnud kaasa aidata nii palju kui olen osanud. Näiteks Saloonis asuvad tünnid olen ise restaureerinud. Radade vaipkatted on meie endi poolt sobivaks lõigatud ning paika kleebitud. Kõik rajaklotside ääredki olen ise valmis saaginud – 3500 tükki. Seega saame uhkusega öelda, et need rajad on meie endi looming, mõtted ja nägemus kohast, kus saaks golfi harrastada aastaringselt. Ehitustöödega saime valmis paar päeva enne keskuse avamist. Seega, närviline viimase hetke muretsemine, kas jõuame valmis, jäi ära, aga aasta jagu on tehtud igapäevaselt lakkamatut tööd ning nähtud palju vaeva.

Rõõmu valmistavad hetked, mil mõistad, et teed õiget asja

Taremaa sõnul on Park Minigolfiga seotud kõige soojemad ja toredamad need hetked, kui tullakse ja öeldakse, et Park Minigolf on nii tore koht ja ning kindlasti on soov tulla tagasi. Mõni aeg tagasi külastasid Park Minigolfi naine ning meesterahvas. Kui läksin neile näitama, et kuidas minigolfi mängida, selgus, et õpetust ei olegi vaja, kuna nad on väga paljudes riikides üle maailma minigolfi mänginud. Nad olid pikalt oodanud, millal Eestisse taoline koht tuleb ning avaldasid siirast rõõmu, et saavad nüüd ka Eestis minigolfi mängida.

Foto: Robin Roots

Selline tagasiside tekitas väga hea emotsiooni, sest just sel põhjusel me Park Minigolfi ehitasime, et inimestele meeldiks meie juures ja nad tuleksid tagasi. Kui leidub veel inimesi, kes nii tunnevad, on see see puhas rõõm, sest just nii saame aru, et teeme õiget asja.

Park Minigolf pakub põnevust uuele huvilisele ja väljakutset praegusele golfarile

Park Minigolfi on oodatud minigolfi mängima kõik huvilised, kuna eraldi ettevalmistust ei ole siin vaja. Samuti ei ole piiranguid riietuse ega jalatsite osas. Mängima tuleku jaoks ei ole vaja isegi eraldi aega broneerida, sest ühe raja läbimine võtab keskmiselt vaid kolm kuni viis minutit, sõltuvalt seltskonna suurusest, ning seetõttu mahub Park Minigolfi samaaegselt palju inimesi.

Park Minigolfis on kaks rada, millest ühe oleme oma parimate teadmiste järgi ehitanud nii, et seal saab liikuda ka ratastooliga.

Foto: Robin Roots

Oleme selle jaoks tellinud Ameerikast ka spetsiaalsed golfikepid. Samamoodi on meil käinud ka suhtlemispuudega ja viipekeeles kõnelevaid inimesi, kes on saanud väga hästi hakkama. Seega julgustame ka erivajadustega inimesi tulema meie juurde minigolfi proovima.

Mõlemad rajad pakuvad väljakutset ja harjutamisvõimalust ka golfaritele. Golfarid teavad väga hästi seda erilist tunnet ja atmosfääri golfiväljakul. Meie eesmärk oli luua koht, mis annaks seda tunnet edasi ka sisetingimustes. Kõik Green Cardi omanikud võivad meie juurde tulla oma putteri ja palliga. Ja golfarid – kui teie perekonnas on inimesi, kes pole veel golfi proovinud, tulge proovige meie juures koos nendega minigolfi mängida. Meil on olemas ka kümne korra kaardid, mis ei ole personaalsed ning millel puudub kehtivusaeg. Seega on võimalus tulla näiteks koos oma perega soodustingimustel harjutama ja mängima. Park Minigolfi tulek võib olla esimene samm, mis näitab, et golf ei ole ülemäära keeruline, vaid hoopis tore seltskondilik tegevus. Ehk saavad pereliikmed golfipisiku just siit ning hakkavad ka suurtel radadel mängima, kuna üks ei välista ju teist. Usume, et minigolf on lihtne ning kaasahaarav mäng ja sobib seetõttu kõigile!

Foto: Robin Roots

Park Minigolf tahab jõuda ka üldhariduskoolideni

Park Minigolfil on mitmeid mõtteid ka tulevikuks. Taremaa sõnul on üks plaan hakata korraldama erinevaid turniire ja võistlusi. Juba 14. novembril alustatakse igateisipäevast turniiri koostöös EGCC-ga. Turniir on esmajärjekorras suunatud golfimängijatele, kuid kindlasti on oodatud osalema ka teised huvilised. Tulevikus tahame võistlussarju korraldada ka erinevatele ettevõtetele.

Kindlasti tahaksime koostööd teha ka üldhariduskoolidega, et pakkuda õpilastele võimalust tulla minigolfi mängima soodustingimustel. Eesmärk on lapsi ja noori tuua rohkem liikumise juurde. Park Minigolfi tegime just missioonitundest, et inimesed rohkem liiguksid ning leiaksid oma tee golfini.

Soovime kaasata ka seenioreid ja vanemaid inimesi, kes otsivad võimalusi kodust välja saamiseks ning leiaksid endale uue ja huvitava tegevuse. Neile plaanime teha samuti ürituste sarja.


Korralda uutmoodi üritus Park Minigolfis

Park Minigolfis saab korraldada ka erinevaid üritusi. Ilmselt pole paljud oma elus minigolfiga kokku puutunud, seega siin on võimalus üllatada oma külalisi. Ootame inimesi korraldama sünnipäevi ja firmaüritusi, aga  ka  näiteks tüdrukute- ja poissmeesteõhtuid. Tüdrukuteõhtu juurde saab kaasata ka fotograafi, kuna meil on Eestis unikaalne ja väga kaunis keskkond.

Foto: Robin Roots

Poissmeesteõhtu jooksul aga saab korraldada mitmeid põnevaid tegevusi Wild Wild West Saloonis.

Selleks, et oma mõte teoks teha, tuleb vaid anda oma ideedest Park Minigolfi teada ja korraldame igale huvilisele tema vajadustele sobiva ürituse. Lisaks ruumide rendile ja minigolfile pakume vajadusel ka toitlustust ning õhtujuhtimist.


Helendavad golfipallid loovad rohkem põnevust

Rohkem infot Park Minigolfi kohta saab meie kodulehelt www.parkminigolf.ee. Samuti on meil olemas oma Facebook’i lehekülg – tasub hakata meie fänniks! Plaan on tulevikus teha mitmeid eripakkumisi ja -üritusi. Oleme tellinud näiteks USAst helendavad golfipallid, et korraldada erivõistlusi. Eestis on õnneks mitmeid vahvaid pühasid, mille jaoks saame välja mõelda spetsiaalseid tegevusi. Teisalt oleme avatud ka erinevatele koostööpartneritele ja nende ideedele. Kui tekib mõni hea mõte, andke sellest Park Minigolfi teada ning  kaasahaarava mõtte korral teeme selle ka ära!

Foto: Robin Roots

Foto: erakogu

Hanno Kross, Estonian Golf and Country Club väljaku juht:

Käisime Jõelähtme golfi töötajatega hiljuti oma võistlust pidamas Park Minigolfis – väga hea võimalus sotsiaalselt koos aega veeta, kui ilmad sellist koos olemist õues ei toeta. Eks minigolf on ju golfiväljakul mängitavast golfist päris kaugel, kuid samas üks oluline ühisnimetaja neil on – golfi mängitakse tihti selleks, et perega või sõpradega mõnusalt ja aktiivselt ühiselt aega veeta. Olen USA’s nii mõnelgi korral perega nö „adventure golf“ väljakutel mänginud, mis on väga hästi tehtud nö minigolfiväljakud. Olen imestanud, et tihti on esimesel tiil järjekord ning tervel perel on äärmiselt põnev olenemata sellest, kas golfitaust on pikema või lühema ajalooga inimesel.

Otsustasime Park Minigolfis teha perioodilise golfivõistluse, kus golfimängijad saavad tulla ka talvisel ajal üksteisega vabamas vormis mõõtu võtma. Tegime ka hinna selliseks, et mängijad saaksid lapsed tasuta kaasa võtta – loodan, et nii mõnigi, kes perega talvel minigolfis koos aega veedab, jõuab tulevikus ka õue golfiväljakule, kus saab samuti üksteisega koos aktiivselt ja sportlikult aega veeta.

Ma ei usu, et minigolfi väljakutel palju uusi golfi tulevikutähti sünnib, aga ma arvan, et need täiendavad üksteist. Lõppkokkuvõttes on ju golf mitte ainult 18 rada kuue kilomeetri pikkusel väljakul, vaid golfiks saab nimetada ka mänge simulaatoritel, harjutamist range’il, noortel mängides golfi PlayStationi või Wii’ga, minigolfid ning ka golfikanali vaatamine – kõik see toetab arusaamist golfist ning kui osa pisiku saanutest jõuavad ka muruväljakutele, siis on see igati tore.

Foto: Robin Roots

Tekst: Marit Talunik