Martini ja Marteni muljed European Challenge Touri osavõistluselt Aserbaidzaanist

31. augustist 3. juulini toimus Aserbadžaanis European Challenge Tour’i osavõistlus, kus võistlesime esimest korda. Tegu on profiturniiriga, mis annab võimaluse mängijatel pääseda European Tourile, kuid kuhu tuleb samuti kvalifitseeruda. Meie saime võistlusel osaleda tänu kahele wildcardile, mis anti meile tänu EGL’i heale koostööle teiste riikide golfiliitudega.

image4 image6

Esimesel päeval olime sunnitud harjutusväljakul harjutama, kuna väljakul tehti mõõtmistöid. Kaks päeva enne võistlust mängisime harjutusringe ning järgmised neli päeva toimus võistlus. Meie saime küll mängida ainult kaks päeva, sest ei läbinud cut’i. Cut oli peale kahte päeva -1. Meie tulemused olid: Martin (81-74) Marten (75-80). Mõlemal +11 ning sellega ka kindel MC.

image3     image2     image

Väljak oli väga erinev sellest, kus me tavaliselt mängime. Keeruliseks tegid meile väljaku asjaolud, et greenid olid kõvad ja rough tihe. Saime selle võistlusega kinnitust, et tuleb veel kõvasti harjutada tour standard väljakutel hästi mängimiseks. Meie jaoks harjumatud olid kõvad greenid. Palli pidi umbes 10 meetrit enne lippu maha kukutama, et see lipu juures pidama jääks. Samuti oli tegemist rough’idega. Pitching wedge’ga roughist chipata ei saanud, vaid pidi wedge’ga lahtise labaga lööma nagu bunkrist või kasutama flop shot’i. Sellepärast ongi vaja välisvõistluste kogemusi ja harjutada mitmekesiseid lööke, et keerulistes oludes toime tulla. Löökide poolest me profimängijatele väga alla ei jää, aga just wedge löögid, lähimäng ja puttamine on see kus nemad teevad tulemust ja kus meie neile kõvasti alla jääme.

Võistluse korraldus oli üsna idülliline. Mängijatele tehti siinviibimine väga mugavaks. Harjutusväljakul ei pidanud ise palle korjama, iga kolme raja tagant oli võimalus oma veevarusid külma joogiga täiendada ja kõik mis mängijatel vaja oli olemas. Harjutusväljakul ning range’l olid pallideks tuttuued Titleist Pro V 1X. Nendega löödi rangel ning harjutati lähimängu. Isegi korvid korjati peale löömist töötajate poolt ära.

image5

Kuna meie cut’i ei läbinud, saime kahte viimast päeva kasutada ideaalsete treeningpäevadena. Käisime harjutamas ning treenisime jõusaalis. Võistlusega jäime mõlemad väga rahule. Saime mängida professionaalsete golfimängijatega võistlust, kõrgtasemelist väljakut, näha kuidas nemad mängivad ja ise ideaalsetes tingimustes harjutada. See oli väga väärt kogemus mis andis meile indu harjutada rohkem ja rohkem.

Me sooviks tänada omalt poolt Eesti Golfi Liitu, kes andsid meile selle suurepärase võimaluse võistelda sellel võistlusel. Sooviksime tänada Enrico Villot, Eesti koondise peatreenerit. Tänaksime Marko Palmi, kes on samuti aidanud meid nii swingi kui ka course management’i osas. Viimane tänu läheb Egert Põldmale, kes on oma vabast tahtest hakanud meid mentaalse poole pealt treenima. Sellel võistlusel oli meil kindlasti tänu Egertile lihtsam ja lõbusam mängida.