Mastersil polnud Schefflerile vastaseid

Foto: Jason Getz, The Atlanta Journal-Constitution/TNS/ABACA/Scanpix

Aasta esimese majori, Georgia osariigis mängitud Mastersi, võitis maailma esinumber Scottie Scheffler. Avapäeva järel teist kohta hoidnud Scheffler kerkis reede õhtuks esikohta jagama, laupäeva järel juba ainuliidriks ja kuigi üksikutel hetkedel sai ka mõni konkurent liidrikohta hoida, võitis 27aastane teksaslane lõpuks suhteliselt kindlalt (-11 ehk 277).

Nelja löögiga kaotas esmakordselt suurturniiril osalenud Ludvig Aberg ning juba seitsmega Max Homa, Collin Morikawa ja Tommy Fleetwood. Avapäeva järel esikohta hoidnud Bryson DeChambeau ning Cameron Smith jagasid parimate LIV-sarja mängijatena kuuendat kohta.

Tipptegijatest oli Rory McIlroy 22., Jon Rahm 45., Wyndham Clark, Jordan Spieth ja Viktor Hovland piirdusid kahe päevaga. Tiger Woods läbis Mastersil cut’i rekordit tähistavat 24. korda järjest, ent kukkus laupäeva ja pühapäevaga +16 peale ja jäi viimaseks, 60ndaks.

Tulemused

Pärast pühapäevast seitsmendat rada jagasid liidrikohta Scheffler, Aberg ja Morikawa (-6), ühega kaotas Max Homa. Ent järgmisel seitsmel rajal lõi Scheffler viis birdie’t ja kõik nimetatud konkurendid said hakkama (vähemalt ühe) double bogey’ga ning sellega oli esikoha saatus sisuliselt otsustatud. Tõsi, väikese dramaatilise nüansina võiks märkida, et võitja saatus oli viimase hetkeni lahtine ning seni sündimata inimese kätes. Nimelt oli Scheffleri abikaasa turniiri eel märku andnud, et paari esimene laps on kohe-kohe sündimas ning võidumees märkis juba enne turniiri, et oli valmis vajadusel turniiri kasvõi liidrikohalt pooleli jätma.

See oli Schefflerile juba teine Mastersi võit (2022), kokku üheksas esikoht PGA Touril (pisut enam kui kahe aasta jooksul). Ta on üks vähestest läbi aegade, kes võitnud kaks Mastersit enne 28-aastaseks saamist ning koos Jack Nicklausi ja Tiger Woodsiga ainus, kes võitnud nii Playersi kui Mastersi rohkem kui korra. Ülemvõim jätkub.
Maailma edetabelis kerkis Scheffleri ja McIlroy järel kolmandaks Xander Schauffele. Rahm langes neljandaks, Clark viiendaks. Aberg tõusis 9ndalt kohalt 7ndaks.

Neljapäeval algab Lõuna-Carolinas eliitvõistlus (signature event) RBC Heritage.