Matchplay, mis see on?

 

REMV_karikas

Matchplay oli golfi esimene mänguvorm, millest arenes välja golfi löögimäng. Matchplay on golfimängu formaat, kus võistled oma mängupartneri vastu ja võidab see, kes kogub kõige enam raja võite. Näiteks kui ühel mängijal on 10 rada võidetud aga mängida on jäänud veel 8 rada, siis on mäng läbi.

Miks on Matchplay unikaalseim ja põnevaim golfimängu formaat? Sest, Matchplay’s võid halva tulemuse korral raja pooleli jätta ja liikuda edasi järgmisele rajale. Vastasmängija saab seeläbi ühe raja võidu ja igal avalöögipaigal algab uus võistlus. Kui löögimängus on tavaliselt parematel kohtadel madalamate hcp’ga mängijad, siis matchplays on võimalik ka erinevate tasemetega mängijatel küllaltki võrdselt mängida ning üllatusi võib tulla igas matchplay mängus.

Matchplay


Matchplay’s kehtivad tavalised golfireeglid aga reeglite vastu eksimise puhul kaotatakse rada automaatselt. Matchplay formaat sobib kõigile golfaritele ning kindlasti tasub seda mänguvormi proovida!

Julgustame Sind kindlasti end proovile panema Eesti Rajamängu Meistrivõistlustel! Registreerida saab kuni 28.05 kell 17:00.

Registreeru SIIN

Võistluste ajagraafik2013 matchplay

Uudist selle aasta võistluse kohta loe EGCC lehelt:

http://egcc.ee/et/info/uudised/382-egcc-s-selgitatakse-eesti-meistrid-rajamaengus